Taško koordinavimas matuojant dvi kryptis ir dvi kraštines


Geodezijos laboratorinis darbas. Taško koordinavimas matuojant dvi kryptis ir dvi kraštines. Tikslas apskaičiuoti taško koordinates, kai duotis dvi krytys ir dvi kraštinės. Užduotys. Apskaičiuoti atraminių punktų A ir B koordinates sąlyginėje sistemoje. Rasti mastelio koeficiantą q. Rasti orientavimo kampą. Apskaičiuoti taško P geodezines koordinates Xp ir Yp. Apskaičiuoti taško N geodezines koordinates XN ir YN. Duota. Darbo eiga. Užduotis.


Siekiant rasti mastelio koeficiantą q ir orietavimo kampą ; skaičiuojamas atraminių punktų A ir B koordinatės sąlyginėje sistemoje, kurios pradžia yra taškas P=(xp=yp=0):

Čia – krypčių orientavimo kampas; q – mastelio koeficiantas (gali būti prilygintas vienetui ir iš (a) lygčių išbrauktas (mūsų atveju skaičiuojamas).

Iš punkto P, kaip laisvosios stoties, dar buvo matuojamas atstumas SN ir ktyptis rN, tai taško Nr. koordinatės skaičiuojamos poliniu būdu:

Taško koordinavimas matuojant dvi kryptis ir dvi kraštines. (2015 m. Sausio 20 d.). http://www.mokslobaze.lt/tasko-koordinavimas-matuojant-dvi-kryptis-ir-dvi-krastines.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 23 d. 17:36