Taupios gamybos (LEAN) organizavimas: principai, etapai, metodai


Įvadas. Lean samprata. Istorija. Pagrindiniai Lean principai. Lean organizavimo etapai. Metodai. Išvados. Šaltiniai.


Didžiąją dalį šių principų pirmasis visgi pritaikė Henry Ford savo revoliucinėse masinės produkcijos automobilių gamyklose. Ford'o sėkmė sukrėtė ne tik JAV, bet ir dalį pasaulio, pademonstruodama nuolatinį kokybės ir darbuotojų atlyginimų augimą bei pastovų produkcijod kaštų mažėjimą, kas iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti nesuderinama. Kartu, jis sugebėjo gamybos lygius padidinti šimteriopai vos per dešimtį metų. Henry Ford išskirtinai suvokė ,.šiukšlių“, atsirandančių gamybos procese, formas bei esminius laiko bei pastangų, kuriančių vertę, principus. Jo įdiegta praktika plačiai pasklido po pasaulį, ir ypač klestėjo industrializmo laikotarpiu. Per visą šį laikotarpį jis dažnai kviesdavosi vadovus bei inžinierius iš įvairių pasaulio kampelių, kad pastarieji aplankytų gamyklas bei pamatytų, kaip veikia jo masinės produkcijos sistema.

Eiji Toyoda taip pat turėjo automobilių gamybos kompaniją, kuri pagamindavo žymiai mažiau automobilių negu Henry Ford kompanija. Toyoda nusprendė imtis tam tikrų veiksmų situacijai gerinti. Jis suprato, kad Henry Ford naudojama masinės gamybos sistema visiškai netinka Japonijos rinkai ir kad jai įdiegti reikės per daug investicijų, todėl nusprendė sukurti visiškai naują gamybos sistemą, apimančią apimančią inžineriją, gamybą, tiekimą, surinkimą bei darbo jėgos valdymą. Taip atsirado Toyota gamybos sistema, kuri yra Lean sistemos pagrindas ir lopšys. Toyota pastebėjo masinės gamybos trūkumus ir suvokė, kad vartotojų poreikiai nėra vienodi, todėl jo gamybos filosofija orientavosi nebe į mases, o į indivualų vartotoją ir jo asmeninius poreikius. Ši kompanija pasinaudojo to meto procesų valdymo metodais, juos modifikavo ir papildė naujais, dar nebandytais, sprendimais. Toyota išsiskyrė iš kitų unikalia ypatybe – puikiu procesų valdymu. Šitaip Toyota kompanija sukūrė naują, itin aukšto lygmens gamybos valdymo sistemą, kuria dabar vadiname Lean. Būtent ši gamybos sistema padėjo šiai kompanijai pasiekti stulbinamų rezultatų gamybos srityje ir 2005 m. tapti trečia tarp automobilių gamintojų pagal pardavimus bei pelnu viršyti dvylikos didžiausių konkurentų pelną kartu sudėjus.

1.    Perprodukcija (pagaminta per daug).2.    Laukimas (laukiantys žmonės arba produktai).3.    Transportavimas (žaliavų, produktų perkėlimas).4.    Papildomas darbas (nereikalingas darbas).5.    Atsargos (per daug žaliavų).6.    Papildomos pastangos (papildomi darbuotojo ar įrengimo darbai).7.    Defektai (produktai, neatitinkantys reikalavimų).

  • Microsoft Word 29 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1980 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dovilė
  • Taupios gamybos (LEAN) organizavimas: principai, etapai, metodai
    10 - 3 balsai (-ų)
Taupios gamybos (LEAN) organizavimas: principai, etapai, metodai . (2019 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/taupios-gamybos-lean-organizavimas-principai-etapai-metodai.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 07 d. 11:06
×
117 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo