Taupymo būdai referatas


Įvadas. Pinigų investavimas. Investavimo rūšys. Kaupimas senatvei. I pakopos pensija. Ii pakopos pensija. Iii pakopos pensija. Kasdienis taupymas. Išvados. Literatūra.


Retai jaunas žmogus galvoja apie senatvę. Visą gyvenimą jaunas nebusi, todėl svarbu pasirupinti savo senatvės pensija. Apie gyvenimą pensijoje vertėtų susimąstyti vos pradėjus dirbti. Statistika rodo, jog vidutinis senjoras išėjęs į pensiją gauna tik pusę buvusių pajamų, o tam, kad gyvenimo kokybė būnant pensininku žymiai nepasikeistų, būtina gauti bent 70 proc. ankstesnio uždarbio. Vadinasi, finansiškai saugiai pensijai reikia ruoštis iš anksto. Lietuvoje yra 3 pensijų kaupimo pakopos:

Yra gana nemažai taupymo būdų kasdieniniame gyvenime. Išlaidų planavimas yra viena veiksmingiausių taupymo priemonių. Visas planavimas prasideda nuo to, kiek jūs norite sutaupyti. Gaunamas pajamas reikia paskirstyti būtinoms reikmėms, tokiu atveju bus matoma kokią dalį pajamų galima atsidėti. Kiekvienas gali sutaupyti bent po 10 proc. nuo gaunamo atlygio, tačiau tiksliai sukontroliavus išlaidas galima sutaupyti iki 30 proc. nuo gaunamų pajamų. Tai keletas išlaidų palanvimo būdų:

Išlaidų sekimas. Tik tiksliai žinodami savo tikrąsias išlaidas galėsite susiveržti diržus būtent tose vietoje, kuriose tai galite padaryti. Daugelis apsipirkinėjant gaunamus čekius tiesiog išmeta, tačiaus norint sekti išlaidas reikia rinkti kiekvienų išlaidų metu gaunamus čekius ir juos registruoti pagal kategorijas. Registravimui galima naudoti mobiliają proglamėlę (pavyzdziui: Mano piniginė, Expenses, Budget ir kt.) arba naudojantis „MS Excel“ skaičiuoklę. Suregistravus visas išlaidas mėnesio pabaigoje galima pastebėti kur daugiausiai išleidžiama pinigų ir ką galima dėl to keisti.

Vienas iš lengviausių būdų yra investuoti pinigus. Pinigus galima įnešti į banką kaip indelį ir už tai gauti palūkanas, arba pirkti obligalijas ar akcijas bei investuoti į investicinį fondą. Kiekviena investicija yra rizikinga, tačiau vienos jų – mažiau rizikingos, kitos – daugiau, bet labiau rizikuojame, tuo didesnes pajamas gauname.

Kiekvienas iš mūsų dirbame ir visi mes mokame įmokas SODRAI ir kaupiame darbo stažą, kad pasiekę pensijinį amžių gautume bazinę senatvės pensiją. Tačiau tam, kad ji būtų didesnė galime pasirinkti atlyginis „į rankas“ gauti keliais procentais mažesnį, bet kaupti papildomą pensijos dalį arba savanoriškai įnešti pinigus į papildomus pensijos fondus ir dar pasinaudoti mokestine lengvata.

Kasdieniniame gyvenime taip pat svarbu stebėti savo išlaidas. Nusistatyti tam tikras taisykles, kad apsilankę parduotuvėje neišleisti daugiau, nei buvo suplanuota. Nedidelę dalį gautų pajamų atsidėti didesnių pirkinių taupymui, arba visas gautas pajamas susidėlioti pagal kategorijas, taip stebint nustatyto laikotarpio konkrečios kategorijos galimų išlaidų kiekį.

  • Microsoft Word 28 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2259 žodžiai)
  • Kolegija
  • Julija
  • Taupymo būdai referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Taupymo būdai referatas. (2018 m. Sausio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/taupymo-budai-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 21 d. 05:04
×