Taupymo lakštai


Lietuvos Respublikos Vyriausybės vertybiniai popieriai – taupymo lakštai. Tikslas išnagrinėti taupymo lakštus teoriniu aspektu ir pateikti lyginamąją analizę. Taupymo lakštai teoriniu aspektu. Taupimo lakštų pirkimas. Taupymo lakštų išpirkimas. Taupymo lakštų vaidmuo Lietuvos ekonomikoje. Lyginamoji taupymo lakštų analizė Tyrimo metodologija. Tyrimo uždavinys. Tyrimo eiga. Tyrimo rezultatai ir išvados. Literatūros sąrašas.

Vyriausybė suteikia galimybę saugiai taupyti tiems gyventojams ir tam tikriems juridiniams asmenims, kurie nenori laikyti santaupų depozitinėse institucijose. Tokiu būdu Vyriausybė tiesiogiai skolinasi iš gyventojų ir pritraukia neinvestuotas gyventojų santaupas. Gyventojai, individualios įmonės ar ne pelno siekiančios organizacijos įsigydamos taupymo lakštus ne tik taupo patys (susigrąžina investuotas lėšas su uždirbtomis palūkanomis), bet ir padeda valstybei finansuoti viešąsias paslaugas, kuriomis naudojasi Lietuvos gyventojai. Dalis pritrauktų lėšų skiriama švietimui, socialinei bei sveikatos apsaugai, taip pat mokytojų, gydytojų ir kitų viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimams.

Tyrimo metodologija: remiantis Lietuvos banko ir Finansų ministerijos viešai skelbiamais duomenimis buvo atlikta lyginamoji 2012–2014 m. laikotarpio analizė.

Tyrimo uždavinys: išnagrinėti taupymo lakštų ir palūkanų normų kitimą.

Tyrimo eiga: visų pirma buvo nustatytas ir palygintas taupymo lakštų platinimas mln. Lt 3 metų perspektyvoje. Tada apskaičiuotas metinio taupymo lakštų pelningumo svertinis vidurkis ir palygintas palūkanų kitimas 2012–2014 m. laikotarpiu.

Remiantis Finansų minsterijos duomenimis žemiau pateikta per 3 metus išleistų taupymo lakštų vertė mln. Lt vertinant juos pagal trukmę: 12 mėn, 2 metų ir 3 metų.

Vertinant pateiktą lentelę galima teigti, kad nepaisant mažėjančių palūkanų normų žmonės linkę pirkti taupymo lakštus, nes vertybinių popierių paklausa tebeauga. Atsižvelgiant į pateiktus duomenis matyti, kad 2013 m. 09 mėn. 30 d. lyginant su 2012 m.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 36 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (1328 žodžiai)
  • Laura
  • Taupymo lakštai
    10 - 4 balsai (-ų)
Taupymo lakštai. (2015 m. Lapkričio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/taupymo-lakstai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 06:27
×