Taupymo planavimas


Įvadas. Teorinė dalis. Išlaidų planas. Kada vertėtų planuoti išlaidas? Praktinė dalis. Finansų planavimas didinant pajamas, mažinant išlaidas. Įvertinkite savo tikrąsias išlaidas. Pirkinių planavimas. Parduokite, kas nereikalinga. Atskirkite sąvokas „Noriu“ ir „Reikia“. Kaip išleisti dvigubai mažiau neatsisakant reikalingų pirkinių? Jeigu trūksta laiko kontroliuoti išlaidas. Pavyzdžiai, kaip gailma sutaupyti taikant taupymo planavimo būdus.


Požymiai, kurie nurodo kada reikia susimąstyti apie finasinius sunkumus. Išvardyti punktai įspėja, kad netinkamai planuojate savo biudžetą, turite finansinių sunkumų:

Jei bent vienas kriterijus apibūdino jūsų finansus, turėtumėte kuo greičiau peržiūrėti savo pajamas ir išlaidas. Reikėtų pagaliau pradėti planuoti savo biudžetą, jei to nedarėte iki šiol. Šie požymiai reiškia didelę riziką įbristi į skolas.

Pavyzdinės sritys, kuriose turėtumėte žymėti savo išlaidas:

Tuomet reikėtų kiekvieną dieną rinkti visus čekius, o jei perkate be čekio (pvz. turguje) krupščiai susižymėti knygelėje, kas pirkta ir kiek išleista. Išlaidas galite žymėti kiekvieną dieną arba rinkti visus čekius ir surašyti išlaidas mėnesio pabaigoje.

Svarbiausia – iš pradžių tik registruokite visas išlaidas, bet jokiu būdu dar nepradėkite taupyti. Tam kad galėtumėte pasirinkti tinkamiausią taupymo būdą, reikia įvertinti tikrąją situaciją.

Vienas iš svarbiausių taupymo principų yra pasiruošimas pirkti, o ne impulsyvus pirkimas. Patarimai, kurie padės išvengti prekybos centrų pinklių:

Nusipirkę naują daiktą, nesidžiaugiate, bet nervinatės ir pradeda kaltinti save, o norėdamas pakelti nuotaiką, vėl einate į parduotuvę;

Parsinešę pirkinius namo ir apžiūrėję juos, nebesuprantate, kodėl visa tai pirkote;

Pastebėjote, kad slepiate pirkinius nuo artimųjų;

Neseniai nupirktas madingas daiktas pradeda „diktuoti“ jums, kaip gyventi, „verčia“ pirkti naujus daiktus, kurie derintųsi prie jo;

Stambių pirkinių planavimas. Jei ketinate įsigyti brangų pirkinį, pirkite ne sezono metu – taip sutaupysite nemažai pinigų. Sezonui baigiantis drabužių taip pat galima nusipirkti pigiau. Aišku, gana neįprasta pirkti daiktus, kurių prireiks tik po pusmečio, bet pabandykite. Rezultataas bus akivaizdus ir nereikės nieko atsisakyti.

Nebijokite pirkti naudotų daiktų. Ne visi daiktai yra jautrūs laiko tėkmei. Nevenkite pirkti kokybiškų naudotų prekių, tačiau darykite tai apgalvotai, kad nusipirkus, pvz., nenaują skalbimo mašiną, netektų per daug išleisti jos remontui.

  • Microsoft Word 47 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1620 žodžiai)
  • Kolegija
  • Eglė
  • Taupymo planavimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Taupymo planavimas. (2016 m. Birželio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/taupymo-planavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 18:02
×