Taupymo proceso apžvalga


Įvadas. Teorijos, susijusios su taupymu. Dž. M. Keinso „Taupymo paradoksas“. F. Modilijanio ir R. Brumbergo gyvenimo ciklo hipotezė. M. Friedmano nuolatinių pajamų hipotezė. Išvados. Paveikslų sąrašas. Literatūros sąrašas.


Taigi šio mano darbo tikslas ir yra apžvelgti teorijas ir hipotezes, susijusias su taupymu, paaiškinti jo ryšį su vartojimu ir svarbą ekonomikoje.

Darbo uždaviniai:

Išsiaiškinti, kas lemia taupymą, žmonių taupymo įpročius;

Apžvelgti Keinso taupymo paradoksą, Friedmano nuolatinių pajamų hipotezę, bei Modiljanio ir Brumbergo gyvenimo ciklo hipotezę;

Trumpai aptarti referate pateiktą medžiagą.

Dėl polinkio taupyti padidėjimo daugiau pinigų nuteka iš išlaidų srauto, todėl gamybos apimtis sumažėja. Investicijų kiekis taip pat sumažėja. Pusiausvyra atkuriama tik tuomet, kai nacionalinis produktas sumažėja tiek, kad žmonės pasitenkina sutaupytu kiekiu, kuris nėra didesnis už sumažėjusį investicijų kiekį taške E2.. Mažėjant nacionaliniam produktui, investicijų kiekis mažėja, o nacionalinis produktas turi sumažėti tiek, kad atkurtų santaupų ir investicijų pusiausvyrą, todėl santaupos mažėja ir slenka atkarpa nuo E1 iki E2.

F. Modilijanio ir R. Brumbergo gyvenimo ciklo hipotezė

Vėlgi, remiantis dr. Raimondo Kuodžio paskaitos medžiaga apie makroekonomika, galima teigti, jog darydami ekonominius sprendimus dauguma žmonių galvoja tiek apie ateitį, tiek apie dabartį. Jie sutaupo dalį einamųjų pajamų, nes rūpinasi ne tik vartojimu šiandien, tačiau ir vartojimu kitą savaitę, kitais metais, ar, kai išeis į pensiją. Apribodami einamąjį vartojimą ir taupydami, žmonės tikisi pagerinti jų gyvenimo lygį ateityje.

Remiantis D. Jurevičienės ir E. Gausienės straipsnyje „Finansinės gyventojų elgsenos ypatumai“ atlikta hipotezes analize, individas taupymu siekia palaikyti nuolatinį vartojimo lygį visą gyvenimo trukmę. Pagrindinis žmogaus taupymo motyvas – sukaupti finansinius išteklius tolimos ateities išlaidoms, ypač pensiniam laikotarpiui, mat pajamos bei likvidus turtas didėja nuo jaunystės iki vidutinio amžiaus, o paskui pradeda mažėti. Remiantis šia teorija taip pat galima teigti, kad individas taupo tik savo reikmėms.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 73 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1537 žodžiai)
  • Universitetas
  • Deividas
  • Taupymo proceso apžvalga
    10 - 6 balsai (-ų)
Taupymo proceso apžvalga. (2016 m. Kovo 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/taupymo-proceso-apzvalga.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 23:11
×