Tauragės sąvartynas


Utenos kolegijos verslo ir technologijų fakulteto aplinkos apsaugos katedros aplinkos apsaugos inžinerijos studijų programa. Filtrato susidarymo schema. Filtrato surinkimo schema. Filtrato valymas. Susidarančios biodujos ir jų tvarkymas. Biodujų susidarymo schema. Biodujų surinkimo schema. Biodujų panaudojimas. Išvados naudota literatūra priedai. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Tauragės ratc didžiųjų atliekų surinkimo aikštelės regioninio sąvartyno charakteristika. Buities pavojingos atliekos. Buities nepavojingos atliekos. Susidarantis filtratas ir jo tvarkymas. Filtrato surinkimo shema. Nuotekų ir filtrato valymo įrenginiai. Sąvartyno biodujų panaudojimas. Literatūros sąrašas.

Pašluostės, apsauginiai drabužiai ir t.t. Tepalų filtrai, sudedamosios dalys, kuriose yra gyvsidabrio,pavojingos sudedamosios dalys, išimtos iš nebenaudojamos įrangos, atliekos, kuriose yra tepalų atliekos, kurių rinkimui ir šalinimui taikomi specialūs reikalavimai, kad būtų išvengta infekcijos, Vaistai, dugno pelenai šlakas, tirpikliai, rūgštys, šarmai, fotografijos cheminės medžiagos, pesticidai, dienos šviesos lempos ir kitos atliekos, kuriose yra gyvsidabrio, plovikliai, kuriuose yra pavojingų cheminių medžiagų, baterijos ir akumuliatoriai.

Buities nepavojingos atliekos:Popieriaus ir kartono atliekos, naudotos padangos, popierius, kartonas, stiklas, drabužiai, tekstilės gaminiai, nebenaudojama elektros įranga, mediena, plastikai, metalai, automobilių plastikai.

Filtratui susidaryti sąvartyno viduje ir jo sudėčiai turi įtakos hidrogeologinės sąlygos, atliekų sudėtis, temperatūra, slėgis, pH, atliekas dengiančio grunto pralaidumas bei kiti fizikiniai ir cheminiai parametrai. Susidarantis filtratas skverbiasi į dirvožemį ir daro jį netinkamą naudoti. Iš vandens ir dirvos teršalai patenka ir žmonėms. Filtratui skverbiantis gilyn, ilgainiui jis gali pasiekti 100-14 200 metrų gylyje esantį vandeningą smiltainių sluoksnį ir užteršti požeminius geriamojo vandens klodus (Kazanavičius ir kt. 2009).

Komunalinių atliekų sąvartyno filtratas formuojasi, kada krituliai patenka per atliekas į sąvartyno vidų, susijungia su atliekų skysta faze, turinčia pakankamai didelį drėgmės kiekį. Drėgmė, patenkanti į sąvartyną, susijungia su drėgme, esančia pačiose atliekose, ir kartu infiltruojasi įgaudama naują cheminę sudėtį.

Valymo įrenginių Aukštrakiuose našumas – 5 m³/h arba 120 m³ nuotekų per parą. Sąvartyne susidarančio filtrato srautas priklauso nuo iškritusių kritulių kiekio. Prognozuojamas maksimalus filtrato (su nuotekomis iš plovyklos) susidarymas Aukštrakių sąvartyne - 56 m³ per parą.

Paveikslėlyje parodytu atveju dujos deginamos kogeneraciniame įrenginyje. Pagaminta elektra tiekiama į tinklą, o šiluma naudojama pastatų apšildymui.

Sąvartyno dujų surinkimo sistemos yra skirstomos į aktyviąsias ir pasyviąsias sistemas.

Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro didžiųjų atliekų surinkimo aikštelė isikūrusi: Paberžių gatvėje 14A , Tauragės mieste. Per visą sąvartyno eksploatavimo laikotarpį (14-15metų) planuojama pašalinti 360 000 t atliekų.

  • Microsoft Word 460 KB
  • 2015 m.
  • 15 puslapių (2286 žodžiai)
  • Kolegija
  • Žydrūnas
  • Tauragės sąvartynas
    10 - 1 balsai (-ų)
Tauragės sąvartynas. (2015 m. Kovo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/taurages-savartynas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 01:22
×