Taurieji metalai skaidrės


Taurieji metalai. Tauriųjų metalų savybės. Taurieji metalai. Auksas (Au). Sidabras (Ag). Platina (Pt). Tauriųjų metalų, brangakmenių ir jų gaminių ženklinimas. Sidabro prabos. Aukso spalva. Keletas 585 grynio aukso cheminių sudėčių ir atspalvių. Lietuvos Respublikoje nuo 1994 m sausio mėn. yra nustatytos šios prabos.

Taurieji metalai (išimtis varis (Cu) irgyvsidabris (Hg).

Tankis 9,2-12 .Kietumas 2,5 – 3.Spalva - sidabriškai balta, dažnai matinė ir juoda.Tikima didele sidabro galia ir gydomosiomis savybėmis. Nustatyta, kad vanduo, į kurį panardintas sidabras, veikia antibakteriškai.Sidabras- vienas seniausių žmonių naudojamų metalų, buvo ir yra vertingas. Sidabro dirbiniai rasti chaldėjų šventyklos kapuose (lV tūkstantmetis pr.Kr.). Šis metalas buvo mėgiamas Persijoje, Ispanijoje. Jis buvo kasamas Vidurio Europoje ir Pietų Amerikoje.Meksika iškasa penktadalį pasaulio sidabro. Reikšmingi sidabro telkiniai yra Australijoje, Japonijoje ir ypač Rusijoje. JAV Arizonos valstijoje buvo rasti dideli sidabro gabalai, sveriantys iki 1350 kg.Sidabras ne toks vertingas kaip auksas ar platina. Vienas didžiausių trūkumų yra tai, kad jis greitai pajuoduoja. Iš sidabro daromi juvelyriniai dirbiniai, naudojamas fotografijos medžiagų gamyboje. Pastaruoju metu pradėtas naudoti moderniose technologijose.

Tankis 14 – 19.Kietumas 4 – 4,5.Spalva – sidabro baltumo.Platina vertingesnė už auksą, randama smulkučių grūdelių pavidalu nikelio telkiniuose bei aukso kasiniuose. Ją žmonės naudoja daugiau nei 4 tūkstančiai metų. Pirmą kartą istorijoje platina buvo rasta apie 2000 m. pr.Kr. Egipto faraonų kapuose.Platina gamtoje reta, randama JAV, Australijoje, Rusijoje, Suomijoje, Prancūzijoje. Šiuo metu dideli platinos telkiniai aptikti Pietų Afrikos Respublikoje.Didžiausias platinos grynuolis rastas 1912 m. Rusijoje , svėrė 16 kg.Šis taurusis metalas plačiai naudojamas juvelyriniams dirbiniams gaminti. Pramonėje platina daugiausia naudojama naftai valyti, kad sumažėtų automobilių išmetamų dujų tarša.

  • Chemija Skaidrės
  • MS PowerPoint 234 KB
  • 2015 m.
  • 14 puslapių (1147 žodžiai)
  • Liudvina
  • Taurieji metalai skaidrės
    10 - 5 balsai (-ų)
Taurieji metalai skaidrės. (2015 m. Vasario 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/taurieji-metalai-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 23:50
×