Tauta ir tautinės mažumos


Pilietiškumo skaidrės. Tauta. Tautinės mažumos. Kas tai tautybė ir taut. savimonė? Tautybė - tai priklausymas tam tikrai žmonių bendruomenei. Lietuvos tautinės mažumos. Mažuma yra demografinė grupė tam tikroje teritorijoje (valstybėje. Dėl visuomenėje paplitusių stereotipų mažumos dažnai kenčia nuo prievartos ir atskyrimo. Įprastine prasme kalbant apie “Mažumas” turimos galvoje tautinės ir etninės mažumos. 2011 m. kovo 1 d. Lietuvoje gyveno 154 tautybių gyventojai. Tauta - istoriškai susidariusi žmonių bendruomenė. Kalba. Kitas kiekvienos tautos ( ne valstybės ) išskirtinis požymis yra jos kalba. Tatybės nustatymo būdai. Jai tėvai. Jai tėvai nesusituokę ir nesusitaria - vaiko gimimo skiltyje įrašoma “Nenurodyta”. Jai vaiko tėvai nesusituokę, jai tėvystė nepripažinta – vaikui suteikiama mamos pavardė ir tautybė. Jai vaikas. Ąčiū už dėmesį.


Tautybė - tai priklausymas tam tikrai žmonių bendruomenei. Taut. Savimonė – tai žmogaus apsisprendimas kokios tautos atstovas jis yra, kokiai tautai jis priklauso.

Jai tėvai susituokę, jų pavardės ir tautybė vienoda – vaikui suteikiama jų pavardė ir tautybė.

Tauta ir tautinės mažumos. (2015 m. Sausio 15 d.). http://www.mokslobaze.lt/tauta-ir-tautines-mazumos.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 13:51