Tautinės mažumos Lietuvoje pristatymas


Tautinės mažumos Lietuvoje. Tikslas. Uždaviniai. Hipotezė. Įvadas. Žydai. “Štel”. Totoriai. Lenkai. Rusai. Ukrainiečiai. Čigonai. Kultūros ypatybės. Tautinių mažumų dabartinė padėtis. Všį "Tautinių bendrijų namai". Tiriamasis darbas Tautinės mažumos Lietuvoje. Tiriamojo darbo išvados. Hipotezės patvirtinimas. Šaltiniai.

Tikslas Uždaviniai Hipotezė Įvadas Kas yra tautinė mažuma? Tautinių mažumų Lietuvoje statistika Žydai Totoriai Lenkai Rusai Ukrainiečiai Čigonai Tautinių mažumų dabartinė padėtis VšĮ Tiriamasis darbas Tiriamojo darbo išvados Hipotezės patvirtinimas.

Paaiškinti kas yra tautinės mažumos ; Papasakoti apie tautinių mažumų padėtį Lietuvoje; Išsikelti hipotezę ir ją patvirtinti;.

Lietuva, kaip ir kitos Europos šalys, yra daugiakultūrė valstybė.Nuo senų laikų Lietuvos teritorijoje gyvena įvairios tautos. Šalyje priskaičiuojama 115 skirtingų tautybių gyventojų.

Dauguma žydų ilgainiui apsigyveno miesteliuose.Tarpukario metais Vilkaviškyje iš 8000 gyventojų 3600 buvo žydai, Jonavoje žydai sudarė daugiau kaip pusę gyventojų. Kaip lietuviams kaimas, taip žydams "štel" tapo kultūros lopšiu.

Pirmąsias totorių gyvenvietes įkūrė didysis kunigaikštis Vytautas netoli Vilniaus ir Trakų. Dažniausiai totoriai atvykdavo į Lietuvą ištisomis giminėmis, svetimoje aplinkoje jiems buvo svarbu išlaikyti savo kilmės sampratą. Apsigyvenę Lietuvoje totoriai gavę žemes, tapo žemvaldžiais ir karo tarnybos prievolininkais.

Per šimtmečius įaugę į Lietuvos žemę ir kultūrą, totoriai buvo kartu su kitomis tautomis kasdieniame gyvenime ir išsivadavimo kovose, Baltijos kelyje, išgyveno kruviną 1991 metų sausio 13 naktį. Nuo 1991 m. Vilniuje veikia sekmadieninė mokykla, kurioje totorių vaikai mokosi totorių, turkų kalbų, tautos istorijos bei tikybos.

XIV a. LDK užėmė beveik pusę Kijevo Rusios žemių. 1959 m. Lietuvoje gyveno daugiau kaip 17 tūkstančių ukrainiečių 1989 m. – maždaug 45 tūkstančiai.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 10273 KB
  • 2014 m.
  • 39 puslapiai (982 žodžiai)
  • Brigita
  • Tautinės mažumos Lietuvoje pristatymas
    10 - 4 balsai (-ų)
Tautinės mažumos Lietuvoje pristatymas. (2014 m. Lapkričio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/tautines-mazumos-lietuvoje-pristatymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 10:56
×