Tautinės tapatybės gaivinimas ir kūrimas lietuvių literatūroje


Mazvydas tautine tapatybe. Tautines tapatybes tema lietuviu literaturoje. Tautines tradicijos lietuviu literaturoje rasinys. Kaip issaugoti tautine tapatybe donelaitis. Tautines tapatybes zenklai mazvydas. Tautine tapatybe lietuviu literaturoje rasiniai. Tautine tapatybe mazvydas. Tapatybes zenklai mazvydo katekizme. Tautines tapatybes gaivinimas ir kurimas donelaitis. Martynas mazvydas tautine tapatybe.

Tautinės tapatybės gaivinimas ir kūrimas lietuvių literatūroje.

Martynas Mažvydas ir Kristijonas Donelaitis tai du skirtingų epochų autoriai, kurių gyvenimo tikslas buvo labai panašus. Abudu norėjo išsaugoti bei puoselėti jų gimtąją kalbą. Skirtumas tas, kad Kristijonas Donelaitis labiau norėjo išsaugoti bei puoselėti lietuvių tradicijas, kultūrą ir papročius, o Martynas Mažvydas, kalbą. Nors Martynas Mažvydas buvo renesanso epochos kūrėjas o Kristijonas Donelaitis buvo švietimo epochos autoriumi, jie turėjo tokius pačius interesus: kaip išsaugoti kalbą bei tradicijas?

Martynas Mažvydas savo tautinę tapatybę siejo su kalba ir jos įamžinimu. Seniausia žinoma spausdinta lietuviška knyga yra Martyno Mažvydo 1547 metų „Katekizmas“, parašytas žemaičių tarmės pagrindu ir išspausdintas Karaliaučiuje. ,,Katekizme” glaustai išdėstomi svarbiausi krikščionybės teiginiai. ,,Katekizmas” reikšmingas ne tik kaip pirmoji lietuviška knyga. Jis svarbus ir tuo, kad jo turinyje atsispindi to meto visuomenės gyvenimas, idėjinės tendencijos, lietuvių liaudies socialinė ir kultūrinė būklė.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 10 KB
  • 2014 m.
  • 1 puslapis (412 žodžiai)
  • Mokykla
  • Evelina
  • Tautinės tapatybės gaivinimas ir kūrimas lietuvių literatūroje
    10 - 2 balsai (-ų)
Tautinės tapatybės gaivinimas ir kūrimas lietuvių literatūroje. (2014 m. Spalio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/tautines-tapatybes-gaivinimas-ir-kurimas-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 15:16
×