Tautinės tapatybės kūrimas ir gaivinimas lietuvių literatūroje


Tapatybes tema lietuviu literaturoje. Tautines tapatybes samprata. Tautinės tapatybės gaivinimas ir kūrimas. Tautinio savitumo paieskos literaturoje. Tautinio savitumo tema lietuviu literaturoje. Tautiškumo sampratalietuvių literatūroje. Tautines tapatybės ženklai. Rasiniai tautiskumo tema. Tautiskumo tema lietuviu literaturoje. Tautines tapatybes paieskos lietuviu literaturoje.

Tautinės tapatybės kūrimas ir gaivinimas lietuvių literatūroje.

Ne tik Donelaitis rašė apie tautinės tapatybės kūrimą ir gaivinimą. XVIa. Šia tema taip pat rašė Mikalojus Daukša, kurio kūriniai pasižymi savitu religiniu stiliumi bei turtinga kalba. Daukšos prakalbą galima laikyti lietuvių kalbos gynimo ir puoselėjimo manifestu. 1599m.,kai Vilniuje buvo parašyta ,,Prakalba į malonųjį skaitytoją“, dar nebuvo rašytinės kalbos. XVIa. Lietuvoje buvo rašoma lotynų,rusėnų ir lenkų kalbomis. Dvasininkai ir ponai lietuvių kalbą laikė vargšų kalba. ,,Postilėje“ yra gvildenamos lietuvių kalbos puoselėjimo ir gimtosios kalbos svarbos temos. M. Daukša ,,Postilėje“ kreipiasi į žmones. Jis sako,kad visur yra vartojama sava kalba: ,, Nėra tokio niekingo žemės užkampio, kur nebūtų vartojama sava kalba“. Jo manymu, kalbėti svetima kalba tai tas pats, kas prarasti savąją. Jis sako, kad tautos gyvuoja išlaikydamos ir vartodamos savo kalbą: ,,Ne žemės derlumu, ne drabužių skirtingumu, ne miestų ir pilių tvirtumu gyvuoja tautos, bet daugiausia išlaikydamos ir vartodamos savo kalbą...“.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2014 m.
  • 1 puslapis (422 žodžiai)
  • Mokykla
  • Justyna
  • Tautinės tapatybės kūrimas ir gaivinimas lietuvių literatūroje
    10 - 5 balsai (-ų)
Tautinės tapatybės kūrimas ir gaivinimas lietuvių literatūroje. (2014 m. Kovo 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/tautines-tapatybes-kurimas-ir-gaivinimas-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 23:38
×