Tautinio kostiumo vilkėjimo tradicijos senovės ir šių dienų Lietuvoje


Kai kurios šalys turi senas tautinio kostiumo dėvėjimo tradicijas, o etiketo žinovai jį prilygina vakarinei aprangai. Aptarkite tautinio kostiumo vilkėjimo tradicijas senovės ir šių dienų Lietuvoje.


Tautinis kostiumas priskirtinas materialiems objektams, kuriems teikiama simbolinė prasmė pranoksta praktinę funkciją. Simbolinė paskirtis verčia modeliuoti kostiumą, palankiai pristatantį nacionalinę kultūrą. Jis konstruojamas kaip aprangos rūšis, kuriai privalomos estetinės charakteristikos ir programiškai teikiamas meno kūrinio statusas. Tautinis kostiumas kaip taikomosios dailės kūrinys simbolizuoja tautą bei valstybę. Kaip žmogaus apranga jis yra asmeninės tapatybės dalis ir simbolis: jungtis tarp individualiai išgyvenamos ir kolektyvinės tautinės tapatybės

(Jurkuvienė T. Tautinio kostiumo kilmė ir prasmė Liaudies kultūra, 2011. 6 (141), 26-39)

Tautinio kostiumo samprata atitinka tam tikrą pasaulio viziją, pagal kurią žmonija „natūraliai“ yra padalyta į tautas – skirtingas istorines bei kultūrines bendruomenes. Tautinis kostiumas vizualiai patvirtina šį susiskirstymą. Jis suvokiamas kaip nacionalinės kultūros produktas, atspindintis tautai būdingą pasaulėžiūrą ir nacionalinį charakterį, liudijantis istorinės kultūros tęstinumą bei gyvybingumą.

Tautinis kostiumas buvo ir iki šiol yra suvokiamas kaip vienas nacionalinės kultūros elementų, atsiradusių remiantis tradicinių liaudies drabužių formos ir funkcijų ypatumais. Liaudies drabužiams būdinga siaura lokalizacija, etninės ir luominės charakteristikos, formų konservatyvumas buvo panaudoti kuriant tautinį kostiumą, simbolizuojantį tautos bei nacionalinės valstybės teritoriją, nacijos vienybę, jos istorijos tęstinumą, specifinių nacionalinių vertybių įtvirtinimą modernioje kultūroje.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 36 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1983 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Edva
  • Tautinio kostiumo vilkėjimo tradicijos senovės ir šių dienų Lietuvoje
    10 - 5 balsai (-ų)
Tautinio kostiumo vilkėjimo tradicijos senovės ir šių dienų Lietuvoje. (2016 m. Gegužės 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/tautinio-kostiumo-vilkejimo-tradicijos-senoves-ir-siu-dienu-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 02:43
×