Tautos istorijos ženklai lietuvių literatūroje


Kas yra tautos istorija literaturoje. Lietuviu tautos istorijos zenklus.

Tautos istorijos ženklai lietuvių literatūroje.


Literatūra yra viena iš didžiausių tautos istorijos liudytojų. Literatūra leidžia mums ne tik geriau susipažinti su savo šalies istorija, bet ir dar kartą ją išgyventi skaitant. Lietuva – tai tik mažas lopinėlis prie Baltijos jūros šiame dideliame ir margame pasaulyje, bet ši šalis turtinga savo istorija. Joje gausu ir skaudžių įvykių: baudžiavos, tremčių, okupacijų , ir iškilių tautos žygdarbių, pasiaukojimo, nepasidavimo priešams, pavyzdžiui legendinis Žalgirio mūšis, lietuvių kovos už nepriklausomybę . Mūsų, lietuvių, tauta išgyveno nelengvą laikotarpį, susidūrė su įvairiausiomis istorinėmis aplinkybėmis, nulėmusiomis tolimesnę šalies ir tautos ateitį. Tad nenuostabu , kad lietuvių literatūroje gausu rašytojų rašiusių apie lietuvių tautą ir su ja susijusius istorinius įvykius. Vieni iš tokių yra rašytojai Vincas Mickevičius- Krėvė ir Kristijonas Donelaitis. Jų kūriniuose, Vinco Mickevičiaus-Krėvės dramoje „Skirgaila“ bei Kristijono Donelaičio poemoje „Metai“, matomi vieni iš svarbiausių lietuvių tautai istorinių įvykių, tokių kaip Lietuvos krikštas ir germanizacija.

Vienas iš ryškiausių istorinių įvykių, matomų lietuvių literatūroje ,turėjusių didžiausią reikšmę bei nulėmusių mūsų šalies ir tautos ateitį, yra krikštas. Lietuvos krikštas – procesas, kurio metu senoji lietuvių religija, pagonybė, buvo pakeista krikščionybe. Oficialiai Lietuva pakrikštyta 1387 m. Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Jogailos bei Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto iniciatyva. Lietuva buvo paskutinė šalis Europoje, nepriėmusi krikščionybės. Taip jau susiklostė aplinkybės, kad krikščionybė buvo priimta iš Lenkijos katalikybės forma. Tiek Lietuvai, tiek Lenkijai XIV a. pab. grėsė vienas bendras priešas–kryžiuočiai. Atskirai apsiginti buvo sunku, todėl buvo nutarta susijungti į vieną valstybę.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1485 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Gintarė
  • Tautos istorijos ženklai lietuvių literatūroje
    10 - 5 balsai (-ų)
Tautos istorijos ženklai lietuvių literatūroje. (2016 m. Birželio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/tautos-istorijos-zenklai-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 16:09
×