Tautosaka maironio poezijoje


Kaip vilnius vaizduojamas maironio poezijoje. Vilniaus vaizdavimas maironio poezijoje. Kaip vilnius vaizduojamas maironio ir šiandienos lietuvių poezijoje. Vilnius maironio poezijoje. Vilniaus vaizdavimas siu dienu poezijoje. Maironis samoningai formavo vilniaus senosios ir amzinosios lietuvos sostines refleksija. Maironis konspektas. Rašinys: vilnius kūryboje. Maironio panasu i tautosaka. Grazi tu mano brangi tevyne referatas.

Tautosaka maironio poezijoje. Įvadas. Romantizmas. Maironio poezijos tautosakėjimas. Maironio dainų rinkimas, jų paplitimas. Maironis ir muzika. Išvados.

Pažvelgus keletą labiausiai suliaudėjusių Maironio kūrinių, peršasi kai kurios išvados.

Maironio poezija yra tautosakiška, atsispindi ne tik simboliai, įvaizdžiai, bet ir muzikalumas, rimas, ritmas. Poeto kūriniai visoje Lietuvoje buvo ir tebėra plačiai dainuojami iki šių dienų visų lietuvių visuomenės sluoksnių. Jaunoji karta, kaip ir apskritai liaudies dainų, jų mažai bedainuoja, išskyrus „Graži tu mano brangi tėvyne“, kuri įgijo tautos himno statusą.

Pakliuvusi į liaudies lūpas, Maironio poezija folklorizavosi, t.y. plito veikiama jau kolektyvinės kūrybos dėsningumų. Susikūrė daugybė tekstų variantų bei jų grupių, vadinamų versijomis. Individualūs poetiniai įvaizdžiai buvo keičiami liaudies dainomis. Maironio kūrinių pagrindu sukuriamos naujos dainos bei romansai Maironio tekstams buvo pritaikomos liaudies dainų bei romansų melodijos arba sukuriamos naujos. Todėl keičiama kūrinių eilėdara: pasikeičia skiemenų skaičius eilutėse arba eilučių posmuose.

Toks Maironio kūrinių perdirbinėjimas gali atrodyti savavaliavimu, nepagarba poetui. Bet yra atvirkščiai. Tik pripažinusi poetą savu, sutapatinusi jo ir savo mintis bei jausmus, liaudis pasisavino jo kūrybą ir pati kūrybinį procesą tęsia toliau. Tačiau tuo nesibaigia Maironio ir liaudies kūrybos sąsaja.

  • Lietuvių kalba Referatas
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2013 m.
  • 10 puslapių (1731 žodžiai)
  • Manvoox
  • Tautosaka maironio poezijoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Tautosaka maironio poezijoje. (2013 m. Vasario 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/tautosaka-maironio-poezijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 20:16
×