Tautosaka skaidrės (2)


Tautosaka. Tautosakos skirstymas. Pasakojamoji tautosaka. Dainuojamoji tautosaka. Smulkioji tautosaka. Apeiginė ir neapeiginė tautosaka. Lietuvių liaudies dainos. Lietuvių liaudies daina “Atsktend sakalėlis”. Naudota literatūra.

Tautosaka yra labai plati sąvoka ,todėl kiekvienas joje gali rasti sau artimų dalykų. Tautosaka artimai susisijusi su etnografija- mokslu apie papročius. Be papročių būtu blankios vestuvės, užgavenės. Tautosaka turi ryšių su istorija ,nes viskas tai atsispindi karo dainose. Tautosakoje drama nėra rūšis. Tautosakiniai kūriniai neturi nė vieno autoriau ,tai kolektyvinė kūryba. Tautosaka sklinda iš lūpų į lūpas ne rašytine forma. Todėl tas pats kūrinys turi daug varijantų.

Dainuojamoje tautosakoje susilieja poezijos ir muzikos elementai papildantys vienas kitą. Dainose atsispindi visas lietuvio gyvenimas: darbai, šventės, šeimos įvikiai. Pagal dainavimo pobūdi išskiriamos dar ir sutartinės- jos paplitusio ne visoje Lietuvoje.

Apeiginei tautosakai priklauso kalendorinių apeigų, šeimos apeigų dainos, raudos susijusios su laidotuvių apeigomis. Neapeiginės dainos skirstomos: darbo, karines, istorines, meilės, jaunimo, vaišių, vaikų, šokių ir žaidimų, partizanų, emigrantų ir t.t.

  • MS PowerPoint 850 KB
  • 2016 m.
  • 12 puslapių (423 žodžiai)
  • Mokykla
  • Agnė
  • Tautosaka skaidrės (2)
    10 - 3 balsai (-ų)
Tautosaka skaidrės (2). (2014 m. Vasario 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/tautosaka-skaidres-2.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 02:30
×