Tautosaka Stebuklinės pasakos analizė


Stebuklinės pasakos . Jo duktė. Draudimo sulaužymas. Paslapties kvotimas , ar šnipinėjimas. Paslapties išgavimas. Kenkimas stoka. Atoveiksmio pradžia. Herojaus reakcija. Stebuklingosios paramos įsigijimas. Nelaimė ar stoka likviduojama. Grįžimas neatpažintam. Nepagrįsti reikalavimai. Sunki užduotis.


1. Herojus. Jis gali būti dviejų tipų – herojus ieškotojas ir herojus auka.

2. Antagonistas arba kenkėjas. Tai herojaus priešininkas, kurį įveikęs herojus išvaduoja nuskriaustuosius arba išsigelbėja pats. Antagonisto vaidmenį atlieka ragana, velnias, burtininkas, slibinas.

3. Dovanotojas. Šį vaidmenį atliekantis personažas suteikia herojui nepaprastą paramą, dovanoja stebuklingą daiktą, stebuklingą pagalbininką, suteikia galią pasiversti kokiu nors gyvūnu, duoda patarimą, kur eiti, ir, kaip elgtis.

4. Pagalbininkas. Jo prisireikia keliose situacijose – norint įveikti didelius sunkumus, atliekant sunkias užduotis, kaunantis su antagonistu.

5. Pseudoherojus. Šį vaidmenį atliekantis personažas atsiduria analogiškoje situacijoje kaip ir herojus, tačiau elgiasi priešingai negu jis. Be to, pseudoherojus linkęs su prisiimti herojaus nuopelnus.

6. Siuntėjas. Jo vaidmuo pasakose kuklus – išsiųsti herojų iš namų.

7. Karalius, ar jo duktė. Vienas iš jų pateikia sunkias užduotis, kurias atlikęs herojus veda karalaitę.

1. Išsiskyrimas. Išvykstant iš namų kuriam nors iš pasakos pradžioje išvardintų šeimos narių yra paruošiamos tam tikros sąlygos nelaimės.

3. Draudimo sulaužymas. Jei buvo draudimas, jis būtinai bus sulaužytas – kitaip jis nebūtų reikalingas pasakai, nes joje nėra nieko, kas būtų susiję su veiksmu. Taigi draudimas ir draudimo sulaužymas yra porinės funkcijos. Sulaužius draudimą ištinka nelaimė.

  • Lietuvių kalba Konspektas
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1149 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jolanta
  • Tautosaka Stebuklinės pasakos analizė
    10 - 7 balsai (-ų)
Tautosaka Stebuklinės pasakos analizė. (2016 m. Birželio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/tautosaka-stebuklines-pasakos-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 03:56
×