Tautosaka


Ko moko tautosaka. Ko moko lietuviu tautosaka. Tautosakos klasifikacija konspektas. Tautosakiniai kuriniai. Tautosakos konspektas. Konspektas apie tautosaka. Tautosakos klasifikacija. Rasinys apie tautosaka. Tautosaka rasinys laiskas. Projektas pasaka, mįslė, patarlė - moko.

Tautosaka. Stebūklų pasakos. Žvėrių pasakos. Juokų pasakos arba buitinės. Anekdotai. Sakmės. Kompozicija. Pagrindinės temos. Padavimai. Smulkioji tautosaka. Rinkimas ir skelbimas. Patarlės ir priežodžiai.

Tautosaka – tradicinis sakomo ar dainuojamo įvaizdžio menas. Jam priklauso dainos ir raudo, pasakos, sakmės, padavimai, anekdotai, patarlės, priežodžiai, mįslės ir minklės, greitakalbės, skaičiuolės, gamtos garsų pamėgžiojimai, užkalbėjimai, maldelės, šūksniai irdar kitų žanrų kūriniai.

Kūrėjo požiūriutautosak aiškia skiriasi nuo individualios kūrybos. Esminis tautosakos bruožas, skiriąsją nuo individu nacionalinė literatūra ne tik grožiniai bet ir kita raštija ir istoriniai veikalai, įstatymų rinkimai(statutai), etnografinixiii a. Atsirado raštija lotynų kalba. Vėliau po 1387m. (Lietuva priėmė krikštą) atsiranda religinė raštija Lietuvių kalba. Xvi a. Atsirado spausdintos Lietuviškos knygos. Vytauto laikais kanceliarinė buvo slavų kalba.

Xvi a. Buvo įkurti karaliaučiaus ir vilniaus universitetai. 1547 m. Martynas mažvydas išleido pirmąją Lietuvišką knygą.

Mažoji Lietuva apytikriai kaliningradosritis priklausė vokiečių valdomai prūsijos kunigaikštystei. Nemuno ir šešupės žemupyje gyveno Lietuviai.

Xvii a. Pradėjo rašyti gramatikas ir žodynus. Xviii a. Viduryje išpagrindiniai pasakų veikėjai būna: stipruolis jonas, teisingas karalaitis, podukra, mylinti sesuo, trečias brolis kvailelis, vargšas, samdinys, ragana, slibinas, kareivis, senelis, senelė.

Gudrumas – tai svarbiausias silpnesnio veikėjo ginklas. Gudrumu vaikai ištrūksta iš raganų, jaunikaičiai nugali slibinus, pabaisas.

Taip pat rodomod ir kitos veikėjū savybės, jie smalsauja domjų pagrindinia veikėjai yra: žvėrys, gyvuliai, paukščiai, retkarčiais žuvys, roplai, vabzdžiai, medžiai, auga anegdotas – tai trumpas komiškas kūrinys turintis staigę efektyvę pabaigą. Lietuvoje anegdotai atsirado įvedus krikščionybę. Anegdotųturinys būdavo – dvaro ir kaimo santykis, religija, bažnyčia tai toporiminės(vietovardžių) ar istorinės sakmės. Fantastiniai pasakojimai apie ežerų, pilių, miestų kilmę. Įvairūs tautosakiniai kūriniai kurie neturi išvystyto siužeto, melodijų ir savo apimtimi yra nedideli didžiausias- daugiau kaip tūkstantis tekstų yra brodovskio žodynas(xviiia. ). Juos mūsų laikais(1956) paskelbė jurgis lebedys knygoje,,smulkioji l didžiulį 12 Patarlių ir priežodžių leidinį buvo sumanęs mažyčiai poetiniai kūriniai. Jie slypi žmogaus atminties gelmėse. Patarlių

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2010 m.
  • 4 puslapiai (931 žodžiai)
  • Mokykla
  • Justas
  • Tautosaka
    10 - 2 balsai (-ų)
Tautosaka. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/tautosaka.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 26 d. 01:28
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo