Tautosakos atspindžiai lietuvių literatūroje


Tautosaka lietuviu literaturoje. Tautosaka literaturoje. Tautosakos atspindziai literaturoje. Lietuviu tautosakos motyvai. Kelmickaite apie tautosaka lietuviu literaturoje. Tautosaka lietuviu kuryboje. Tautosaka lietuviu poezijoje. Rašinys tautosakos indelis i lietuviu literatura. Kas yra tautosaka literaturoje. Lietuviu tautosakos atspindziai lietuviu literaturoje planas.

Tautosakos atspindžiai lietuvių literatūroje.


Lietuvių tautosaka – tarsi milžiniškas meno lopšys. Iš kurio galima pasiimti, pasiskolinti labai daug. Senovėje žmonės kūrė pasakas, pasakėčias, įvairias dainas, sakmes, mitus, padavimus, perdavinėjo juos iš lūpų į lūpas. Kiekvienas pasakotojas savaip pakeisdavo, savaip interpretuodavo kiekvieną kūrinį. Visa tai sudėjus, iš visos, visos istorijos, gauname labai daug. Dar ir dabar, net ir šiuolaikinėje literatūroje, kuriant kūrinius, yra pasiskolinami tautosakos motyvai, nes jie yra vertingi.

Kai kurie grožinių kūrinių veikėjai yra pasiskolinti iš tautosakos. K. Boruta kūrinyje „Balataragio malūnas“ mitologinės būtybės yra pasiskolinamos iš tautosakos ir perkeliamos į grožinę literatūrą. Viena iš būtųbių – velnias Pinčukas. Velnias, tautosakoje, nuolatos persekioja žmones, siekia padaryti kažką, blogo, neretai yra pasirašomos velnio ir žmogaus sutartys. Ne išimtis ir šis kurinys, kūrinio pradžioje pasirašoma sutartis tarp Pinčuko ir Baltaragio. Pinčuko išvaizda, bei gebėjimai tokie patys kaip pasakose.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2016 m.
  • 1 puslapis (375 žodžiai)
  • Mokykla
  • D0mas
  • Tautosakos atspindžiai lietuvių literatūroje
    8 - 1 balsai (-ų)
Tautosakos atspindžiai lietuvių literatūroje. (2013 m. Gruodžio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/tautosakos-atspindziai-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2018 m. Gegužės 25 d. 15:38
×