Tautosakos įvaizdžiai Maironio kūryboje


Maironis jurate ir kastytis analize. Maironis jurate ir kastytis aprasymas. Maironio ivaizdziai. Maironis „jūratė ir kastytis analizė. Jurate ir kastytis analize. Maironis jūratė ir kastytis. Maironis augo putinas analize. Pavasario balsai moters paveikslas. Maironis jurate ir kastytis knygos aprasymas. Maironio eilėraštis mergaitė.

Maironio kūrybos pasaulio ištakos. Maironio rinktinėje lyrikoje galime pastebėti dvi tautosakos rūšis. Maironio didžiosios vertybės. Eilėraščiuose ,,augo putinas’’ ir ,,tėvynės dainos’’ mergelės paveikslai yra. Dar vienas maironio eilėraštis ,,mergaitė’’. Iš šešių analizuotų eilėraščių ryškėja maironio idealizuojamas mergelės paveikslas. Liaudies dainų motinėlė vaizduojama. Maironio rinkinyje ,,pavasario balsai’’ moters paveikslas. Šiame darbe apžvelgsime maironio eilėraščius ir balades, kuriose minimos. Baladėje ,,jūratė ir kastytis vazduojamos dvi mitinės būtybės. Išvados.

Tautosaka – tradicinis sakomo ir dainuojamojo žodžio menas. Jam priklauso dainos ir raudos, pasakos sakmės, padavimai ir kiti žanrai. Tėviškės aplinka (gimtųjų bernotų apylinkių grožis, tradicinio kaimo buitis ir dvasinis palikimas)

Vaikystės dienos tėvų šeimoje (kur skambėjo liaudies dainos, pasakos, sakmės, padavimai)

Išvažinėjo visą žemaitiją, lankydamas kaimus, kalvas, ežerus.

Mergelė idealizuojama ir palyginimais, kurie padeda atskleisti jos išorinį ir vidinį grožį (,,lyg gėlelė palinko nuo vėjo’’)

Mergelės apranga lyginama su rožėmis (,,kaip rožės jos tada žydejo’’, ,,vakar veidu kaip rožė žydėjo’’).

Jame liaudies dainos situacija atkuriama paskutiniame posme : mergelė laukia atjojančio bernelio.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 3675 KB
  • 2012 m.
  • 17 puslapių
  • Eligija
  • Tautosakos įvaizdžiai Maironio kūryboje
    10 - 1 balsai (-ų)
Tautosakos įvaizdžiai Maironio kūryboje. (2012 m. Kovo 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/tautosakos-ivaizdziai-maironio-kuryboje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 21:39
×