Tautosakos tyrinėtoja Bronislava Kerbelytė teigia, kad stebuklinėse pasakose išsamiai apibūdinamas žmogus, jo siekiai ir keliamos amžinos problemos - Literatūra, 29 potemė


Stebuklinese pasakose apibudinamas zmogus. Stebuklines pasakos apibudina zmogu ir jo problemas. 10 kl planas apie stebuklines pasakas. Siekiai zmonių pasakose kokie buvo. Stebukliniu pasaku dažnai keliamos problemos ir žmoniu siekiai. Straipsnis apie bronislavos kerbelytės teiginį, kad stebuklinėse pasakose išsamiai apibūdinamas žmogus, jo siekiai ir keliamos amžinos problemos. Bronislava kerbelytė apie stebuklines pasakas. Br.kerbelyte veikėjų siekiai ir problemos. Lietuviu liaudies pasaku pavyzdziai. Zmogaus amzinos problemos.

29 kalbos poteme 2015 metams 10 kl. Prie potemės yra išplėstinis planas ir šaltiniai. Potemė profesionaliai parašyta pagal reikalavimus.
29. Tautosakos tyrinėtoja Bronislava Kerbelytė teigia, kad stebuklinėse pasakose išsamiai apibūdinamas žmogus, jo siekiai ir keliamos amžinos problemos. Patvirtinkite arba paneikite šią mintį remdamiesi 3–4 lietuvių liaudies pasakų pavyzdžiais.

Pasakos yra viena vaikus labiausiai lavinančių priemonių. Jos padeda aiškiai suprasti juos supantį pasaulį. Moko, kas yra gerai, kas yra blogai. Stebuklinėse pasakose žmogus yra vaizduojamas labai išsamiai ir paprastai, kad tai suprastu net paprasčiausias vaikas. Pasakose herojaus tikslai būna akivaizdūs ir labai dažnai kartojami. Kiekvienas tikslas tampa tarsi gyvenimo orientyru. O kai jis yra pasiekiamas, herojus ilgai ir laimingai gyvena. Kiekvieno herojaus sąvybių vaikas gali įžvelgti ir pačiame savyje, todėl šios pasakos yra puiki ugdymo priemonė. O taip pat stebuklinėse pasakose visuomet yra iškeliamos amžinos problemos, kurios buvo aktualios tiek praėjusių amžių kartoms, tiek dabartiniams žmonėms. Taigi, šiandien savo lietuvių kalbos kalbėjime noriu pagrįsti tautosakos tyrinėtojos Bronislavos Kerbelytės teiginį remdamasi trijų žinomiausių lietuvių liaudies pasakų pavyzdžiais.

Visų pirma, stebuklinėse pasakose šeima yra pati svarbiausia vertybė. Visą gyvenimą tėvai moko savo vaikus, kas yra gerai, kas yra blogai, kaip elgtis patekus į sudėtingas situacijas. Tėvai stengiasi savo atžalom perduoti visą savo sukauptą gyvenimo patirtį.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (805 žodžiai)
  • Mokykla
  • Tautosakos tyrinėtoja Bronislava Kerbelytė teigia, kad stebuklinėse pasakose išsamiai apibūdinamas žmogus, jo siekiai ir keliamos amžinos problemos - Literatūra, 29 potemė
    10 - 4 balsai (-ų)
Tautosakos tyrinėtoja Bronislava Kerbelytė teigia, kad stebuklinėse pasakose išsamiai apibūdinamas žmogus, jo siekiai ir keliamos amžinos problemos - Literatūra, 29 potemė. (2015 m. Sausio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/tautosakos-tyrinetoja-bronislava-kerbelyte-teigia-kad-stebuklinese-pasakose-issamiai-apibudinamas-zmogus-jo-siekiai-ir-keliamos-amzinos-problemos.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 21 d. 01:28
×