Tautų kalėjimas


Tautu kalejimas kada vyko dekabristu perversmas. Tautu kalejimas salis po caro padu.

Tautų kalėjimas. Šalis po caro padu Dekabristų perversmas/pasekmės Grobiška užsienio politika Baudžiavos panaikinimas. XIXa. Vakarų Europos žmonių gyvenime įvykusios milžiniškos permainos aplenkė Rusija. Šalis po caro padu. Baudžiauninkai buvo pardavinėjami. Dekabristai pradėti sukilimą. Dekabristų perversmas. Gruodžio 29 d. sukilo Černigovo pulkas Ukrainoje. Aleksandras I Nikolajus I. Dekabristų pralaimėjimas dar. Dekabristų perversmo pasekmės. Dekabristai praleido progą kurti ir vystyti šalies valstybingumą pagal vakarietišką modelį. Viena iš svarbiausiu Rusijos imperijos tikslų buvo ekspansija į svetimus kraštus. Grobiška užsienio valdžia. Buvo sakyta. Prasidėjo Vidurio Azijos tautų – kazachų. Pralaimėjus XIX a. vid. Krymo karą, Rusijos visuomenei tapo aišku. Pokyčių įvyko sostą užėmus naujajam carui Aleksandrui II. Valstiečių netenkino reforma. 2012-04.

Baudžiauninkai buvo pardavinėjami, keičiami, dovanojami ar net pralošiami kortomis. Rusijoje buvo absoliutinė monarchija, už nusižengimus buvo labai žiaurios bausmės. Valstybėje nebuvo vietos kitaminčiams ir valdžios kritikams. Valdžia stačiatikybę iškėlė virš kitų religijų, kitatikius persekiojo ir žemino.

Buvo sakyta, kad užimtos Lenkijos, Lietuvos, Ukrainos, Gudijos teritorijos – nuo seno rusiškos žemės. Buvo rusinamos užgrobtos tautos, uždaromos bažnyčios ir atidaromos cerkvės. Mėginta primesti rusiškus papročius, kultūra ir gyvenimo būda. Pavergtos tautos didvyriškai stengėsi priešintis grobikams. Tik daugiau kaip po pusės šimtmečio buvo palaužti čečėnai ir kitos Kaukazo tautos.

Prasidėjo Vidurio Azijos tautų – kazachų, turkmėnų, uzbekų, tadžikų, kirgizu – užkariavimas. Per šiuos karus tarp tautų pasėta nesantaika neišnyko iki šiol. Dabartinę Rusiją krečiantys teroro aktai ir ginkluoti konfliktai yra tų laikų imperijos grobimų padariniai.

Pokyčių įvyko sostą užėmus naujajam carui Aleksandrui II. Jis suprato, jog kraštui būtinos permainos ir 1861m. caras visoje šalyje paskelbė baudžiavos panaikinimo manifestą. Valstiečiai tapo nepriklausomi nuo dvarininkų, galėjo laisvai keisti gyvinamąją vietą, tvarkyti savo turtą. Tačiau žemę reikėjo išsipirkti. Galinčių susimokėti už brangią žemę atsirado nedaug.

Valstiečių netenkino reforma. Jie ir toliau liko labiausiai engiama, skurdžiausia visuomenės dalis. Dėl to kaimuose kilo nemažai maištų.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 2090 KB
  • 2015 m.
  • 16 puslapių (613 žodžiai)
  • Orinta
  • Tautų kalėjimas
    10 - 5 balsai (-ų)
Tautų kalėjimas. (2015 m. Sausio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/tautu-kalejimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 13:41
×