Tautų sąjunga skaidrės


Tautu sajungos statutas. Tautu sajungos veikla. Tautu sajungos ikurimas. Tautu sajungos veikla skaidres. Tautu sajunga ir jto. Jungtiniu tautu sajunga. Jto skaidres. Tautu+sajungos+veikla. Tautu sajunga priezastys. Tautų sąjunga ikurimas.

Istorijos skaidrės. Tautų sąjungos įkūrimas. Tautų sąjungos struktūra. Tautų sąjungos statutas. Tautų sąjungos nesėkmės priežastys. Tautų sąjungos nesėkmė. Naudoti šaltiniai.


Pagrindiniai valdymo organai: Tautų Sąjungos Generalinė Asamblėja, Vykdomoji Taryba ir Sekretoriatas.

Generalinė Asamblėja, kuri susirinkdavo vieną kartą per metus, sudaryta iš visų valstybių narių atstovų spręsdavo organizacijos politiką. Tarybą sudarė keturi nuolatiniai nariai (Didžioji Britanija, Prancūzija, Italija ir Japonija) ir keturi (vėliau devyni) kiti, renkami Generalinės asamblėjos kas trejus metus. Sekretoriatas rengdavo darbotvarkę bei skelbdavo posėdžių nutarimus.

Generalinė Asamblėja rinkdavosi kartą per metus, Ženevoje, Šveicarijoje. Šveicarija buvo pasirinkta dėl savo neutralios politikos. Kiekvienas Generalinės Asamblėjos narys - tauta turėjo 3 atstovus į Asamblėjoje ir po vieną balsą. Generalinė Asamblėja taip pat galėjo susirinkti ekstremalių situacijų atveju. Pirminės funkcijos Asamblėjos organizacijos biudžeto kontrolė; narystės Tautų Lygoje ir Tautų Lygos Tarybos skyrimo kontrolė.

Vykdomoji Taryba: Taryba buvo Tautų Sąjungos vykdomasis organas, kuri priimdavo sprendimus. Tarybos posėdžiai vykdavo vidutiniškai 5 kartus per metus. Ją iš pradžių sudarė keturi nuolatiniai nariai (Didžioji Britanija, Prancūzija, Italija ir Japonija) ir keturi (vėliau devyni) kiti, renkami Generalinės asamblėjos kas trejus metus. . Kai Vokietija buvo priimta į Tautų Sąjungą, jai buvo suteikta nuolatinė narystė Taryboje. Ne nuolatinių narių skaičius išaugo iki 6, o vėliau iki 11 narių.

Taryba vienbalsiu sprendimu galėjo imtis sankcijų, prieš šalis, kurios sulaužė taikos susitarimą: Moralinė sankcija - mandagus įspėjimas Ekonominė sankcija – Tautų Sąjungą sustabdo prekybą su pažeidėju. Karo sankcija - Kaip paskutinė išeitis primesti savo valią jėga.

  • Istorija Skaidrės
  • 2012 m.
  • Egidijus
  • 45 puslapiai (1866 žodžiai)
  • Istorijos skaidrės
  • MS PowerPoint 1402 KB
  • Tautų sąjunga skaidrės
    10 - 1 balsai (-ų)
Tautų sąjunga skaidrės. (2012 m. Lapkričio 07 d.). http://www.mokslobaze.lt/tautu-sajunga-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 12:19