TCPIP protokolai ir OSI modelis


Arp protokolas. Osi modelis skaidres. Osi modeliai. Tcp ip protokolai ir osi modelis. Osi modelio protokolai. Tcp/ip modeliu info. Tinklų modelis osi. Tcp protokolas. Osi modelio lygmenys pristatymas. Tcp protokolai.

Tcp/ip protokolai ir osi modelis. Tcp/ip ir taikomasis lygmuo. Tcp/ip ir transportinis lygmuo. Porto numeriai. Paprastasis tcp protokolo patvirtinimas. Slenkantys langai protokole tcp. Eiliškumo ir patvirtinimo numeriai tcp protokole. Tcp/ip ir tarptinklinis lygmuo. Icmp protokolas. Kaip veikia icmp testavimas. Arp protokolas.

TCP/IP protokolų rinkinys buvo sukurtas “Defense Advanced Research Projects” agentūros (DARPA), kaip eksperimento dalis. Šis protokolų rinkinys buvo sugalvotas agentūros DARPA vidaus susisiekimui. Dabar TCP/IP yra faktiškai tarptautinio kompiuterių tinklo susisiekimo standartas ir jis tarnauja kaip transportinis interneto protokolas, kuris leidžia susisiekti milijonams kompiuterių visame pasaulyje.

TCP/IP yra kaip informacijos šaltinis apie kitus protokolus, nes jo sudedamosios dalys atsispindi ir kituose protokoluose

TCP/IP yra svarbus maršrutizatoriaus konfigūracijos įrankis.

Labiausiai susiję sluoksniai su TCP/IP protokolais yra 7 sluoksnis (taikomasis), 4 sluoksnis (transportinis) ir 3 sluoksnis (kanalinis). Šiuose sluoksniuose yra ir kitų protokolų, bet visi yra susiję su informacijos siuntimu.

TCP/IP leidžia susisiekti su bet kurių tipų tinklais ir šis protokolas tinka tiek LAN tiek WAN ryšiams. TCP/IP apima ne tik 3 ir 4 sluoksnio specifikacijas, bet taip pat – tokius priedus kaip elektroninis paštas, nuotolinis įėjimas į sistemą, terminalo emuliacija ir failų siuntimas.

Kai kurie protokolų TCP ir UDP portų numeriai yra rezervuoti, taip pat jie gali būti užrašyti taip, kad jų sistema nepalaiko. Porto numeriai turi sekančias kitimo ribas arba intervalą:

numeriai iki 255 yra skirti visuomeniniam naudojimui

numeriai nuo 255 iki 1023 yra skirti pardavimo kompanijoms

numeriai aukštesni nei 1023 yra neskelbiami.

Paskutinės sistemos porto numerius naudoja tinkamam pasirinkimui. Kuriant šaltinio porto numerius, dažniausiai numeriai didesni nei 1023, yra dinamiškai nustatomi šaltinio.

Kad suvaldyti informacijos srautą tarp įrenginių, TCP protokolas naudoja peer-to-peer srauto kontrolės mechanizmą. Gavėjo TCP sluoksnis praneša apie lango dydį siuntėjo TCP sluoksniui. Lango dydis parenka baitų skaičių, pradedant patvirtinimo numeriu, kuris pasako, kad gavėjo TCP sluoksnis šiuo metu yra pasirengęs priimti duomenis.

  • Microsoft Word 830 KB
  • 2016 m.
  • 10 puslapių (1539 žodžiai)
  • Aloyzas
  • TCPIP protokolai ir OSI modelis
    10 - 1 balsai (-ų)
TCPIP protokolai ir OSI modelis. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/tcpip-protokolai-ir-osi-modelis.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 18 d. 10:32
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo