Teatrališkumas Jurgio Savickio novelistikoje


Savickis kova teatraliskumas. Jurgis savickis gyvenimas kaip teatras rasinys. Ad astra kur randama ironija. Teatraliskumas "kova". Teatraliskumas savickio kuryboje. Gyvenimas tai teatras kova savickis. Jurgis savickis vagis teatrališkumas. Jurgis savickis rasiniai. Ar svarbu prasmingai gyventi j. savickio novėleje ,, fleita". Ironija ad astra.

Teatrališkumas Jurgio Savickio novelistikoje.

Jurgio Savickio novelistika yra ekspresionistinė bei įvairialypė, kupina: ironijos ir grotesko, vaizdingumo, potekstės platumo, biblinių (,,Išvedimas iš pažadėtosios žemės“, vynuogės, epizodai ,,Apie Lozorių, Mortą ir Mariją“, velnio vaizdinys) ir antikinių (Afroditė, Panas, Heraklis, Platono ,,Dialogai apie meilę“) įvaizdžių. Rašytojo novelistika tai ne tik meno, literatūros bet ir teatro sintezė. Šiame darbe aptarsiu kokiais aspektais dažniausiai yra reiškiamas teatrališkumas Savickio kūryboje.

Teatrališkumui būdinga tragiškumo ir komiškumo sintezė, veikėjų prisidengimas kaukėmis, taip pat marionetės įvaizdis. Žinoma, gausu ir kitų teatrui būdingų elementų: dekoracijos, arlekinai, cirkas, mechaniškumas, vaidyba perkeliama į kasdienį gyvenimą. Visa tai atsiskleidžia Savickio novelistikoje.

  • Microsoft Word 28 KB
  • 2014 m.
  • 6 puslapiai (1340 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simona
  • Teatrališkumas Jurgio Savickio novelistikoje
    10 - 4 balsai (-ų)
Teatrališkumas Jurgio Savickio novelistikoje. (2014 m. Gegužės 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/teatraliskumas-jurgio-savickio-novelistikoje.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 06 d. 07:40
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!