Teatras. Estetika ir grožis


Estetika referatas. Estetika irgrožis. Estetikos referatas. Juozas miltinis kursiniai. Grozio estetika konspektas. Teatras estetika referatas. Grozis referatas. Referatas apie teatra. Leliu teatras referatas. Kauno valstybinis leliu teatras referatas.

Juozo miltinio dramos teatro istorija susijusi su vienu asmeniu, viena nepaprastai ryškia talentingo ir nepakartojamo menininko asmenybe. Teatrą tai irgi daro išskirtinį ir nepakartojamą. Literatūrinės dalies vedėja jūratė urbšienė. Teatro vyriausieji režisieriai. Teatro vadovai. Teatro dailininkai. Žymiausi aktoriai.

Juozo miltinio dramos teatro istorija susijusi su vienu asmeniu, viena nepaprastai  ryškia talentingo ir nepakartojamo menininko asmenybe.  .

Panevėžio teatro ištakos siekia 1938 metus. Po studijų paryžiuje ir londone į Lietuvą sugrįžęs juozas miltinis (1907-1994) pradėjo vadovauti darbo rūmų teatro studijai Kaune. Iš šios studijos narių ėmė formuotis būsimojo  panevėžio dramos teatro trupė.

1940 m. Lapkričio 18 d. Ltsr švietimo liaudies komisaras antanas venclova pasirašė įsakymą, kuriuo leido jonui sakui įkurti ir vadovauti dramos teatrui panevėžyje. 1940 m. Gruodžio d. Juozas miltinis, sėkmingai įveikęs režisierių atranką, atvyko į panevėžį su grupe aktorių, priklausiusių Kauno darbo rūmų teatro studijai.

Panevėžio dramos teatras oficialiai atidarytas 1941 metų kovo 15 dieną, kai naujo kūrybinio kolektyvo veiklai skirtame pastate respublikos gatvėje įvyko pirmoji premjera.   tai buvo pagal n. Pogodino pjesę juozo miltinio režisuotas spektaklis sidabrinis slėnis . Publika ir spauda iš karto įvertino teatro išskirtinumą, pažymėdama jaunųjų aktorių nepaprastą užsidegimą, nuoširdumą, ansambliškumą: artistai ne vaidina, kaip kituose teatruose, o gyvena .

Pirmuoju panevėžio dramos teatro kūrybos laikotarpiu (1940-1954) formavosi trupė, buvo įkurta studija. Tuo metu pastatyta nemažai Lietuvių dramaturgų ir pasaulinės klasikos kūrinių: k. Binkio, a. Vienuolio, s. Čiurlionienės, ž. B. Moljero, k. Goldonio, b. Džonsono ir kitų autorių pjesių. Spektaklius režisavo pats j. Miltinis, taip pat v. Blėdis, j. Alekna. Pokario metais  teatras privalėjo kurti tik aukšto idėjinio meninio lygio spektaklius. J. Miltinis bandė laviruoti sovietinės dramaturgijos vingiuose – k. Simonovo, a. Jakobsono, l. Maliugino kūriniai į sceną buvo perkelti atsakingai , bet aktorių vaidyba neabejotinai persvėrė tekstų deklaratyvumą ir  politinį atspalvį.

Antrasis panevėžio dramos teatro kūrybos laikotarpis (1954-1959) – tai režisieriaus juozo miltinio kūrybinių principų laužymo ir teatro artistų pasipriešinimo sovietų valdžiai metas. 1954 m. Vasario 15 d. Ltsr kultūros ministras a. Gudaitis-guzevičius atleido j. Miltinį iš teatro vadovo ir vyriausiojo režisieriaus pareigų. Tuomet jo darbus tęsė ištikimi mokiniai. Vyriausiojo režisieriaus pareigas perėmė aktoriai jonas alekna (1954-1957) ir vaclovas blėdis (1957-1959).

Ir šis kūrybos laikotarpis pasižymėjo būtinybe atiduoti priverstinę duoklę okupacinei valdžiai. Teatro repertuaras itin gausiai pasipildė sovietinės dramaturgijos pavyzdžiais.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2015 m.
  • 4 puslapiai (1276 žodžiai)
  • Deividas
  • Teatras. Estetika ir grožis
    10 - 3 balsai (-ų)
Teatras. Estetika ir grožis. (2011 m. Sausio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/teatras-estetika-ir-grozis.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 14:38
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo