Teatras konspektas


Graikų teatro pradžia. Ditirambas. Ditirámbas [gr. Dithyrambos]. Moljeras „Tartiufas“. Graikų tragedijos struktūra. F. Šileris „Marija Stiuart“. Graikų teatro suklestėjimas. Didžiosios Dionisijos. H. Ibsenas „Peras Giuntas“. Eschilas ir jo pjiesės. Hamletas. Viduramžių teatras. Tropės. Sofoklio ,, Edipas karalius”. Liturginė drama. Sofoklio ,,Antigone”. Italijos Renesanso teatras. Šekspyras „Romeo ir Džuljeta“. XVIa. Anglijos teatro scena ir aktoriai. B. Show „Pigmalionas“. „Pigmalionas“. William‘as Shakesoeare‘as. B. Show „Dūžtančių širdžių namai“. „Dūžtančių širdžių namai“. Ispanų atgimimo teatras. Čechovas „ Vyšnių sodas“. Lope de Vega. A. P. Čechovas „Trys seserys“. P. Kalderonas de la Barka. A. P. Cechovas “Dede Vania”. Prancūzų klasicizmo teatras. Gogolis „Revizorius“. Corneille gyvenimas ir kuryba. Michailas Lermontovas. „Maskaradas“. Anglų švietimo epochos teatras ir miesčioniška drama. David Garrick. Londono teatrai. S. Beketas “belaukiant Godo”. Xviiia. Prancūzų teatras ir žymiausias švietėjas – Volteras. E. Jonesko „Pamoka“. Eschilas „Prikaltas Prometėjas“. Bomaršė. Gyvenimas ir kūryba. Sofoklis „Edipas karalius“. Karlo Goldoni ir Italų teatro reforma. Sofoklis „Antigonė“. A. Vokiečių teatras. „Medėja“. J. Goethe , “Faustas”. T. Viljamsas “Geismu tramvajus”. F. Šileris. Jo gyvenimas, kūrybos bruožai. H. Ibsenas „Lėlių namai“. H. Ibsenas. Gyvenimas ir kūryba. B. Show „Pigmalionas“. )A. P. Cechovas – gyvenimas ir kuryba. )H. Ibsenas “Peras Giuntas”. A. Teatras – Ž. Anujis, B. Šou, Beketas, L. Pirandelo. A. P. Čechovas „Trys seserys“. Bertolt Brecht. Luigi Pirandello.

Pigmalionas“ – paties autoriaus teigimu tai 5 veiksmų romantinė istorija, nors romantikos čia visai nėra. Veiksmas vykstta Anglijoje, Londone. Kaip ir būdinga Show, šiuo kūriniu jis sieka parodyti savo požiūrį į buržuaziją, kuri jam yra tuščia, beoprasmė, paviršutiniška ir nužmogėjusi.

Higensas - kalbū tyrinėtojas, liūties metu su daugybe kitų žmonių slepiasi mieste po kažkokio pastato po stogų. Šioje scenoje susikerta kelios siužetinės linijos. Po stogu įbėga gėlininkė (mergina, kuri tiesiog pardavinėja gėles praeiviams ir iš to gyvena). Ji yra stačiokiška, grubi, nuolat save ginanti, jei kas ją užkliudo, nepasitikinti savimi ir truputį kisteriška. Ji užkalbina „džentelmeną“ vardu Pikeringas. Čia jis susipažįsta su Higensu, kuris išsiskiria iš minios garsiai komentuodamas bet kurio veikėjo pasisakymą. Higensas yra tiek ištyrinėjęs kalbas, kad vien iš žmoių tarties gali nusatyti, iš kurio krašto žmogus yra. Taip jis susidraugauja su Pikeringu ir pasikviečia jį pas save, o gėlininkė iškaulija iš Pikeringo nemažai pinigų. Todėl po liūties gali sau leisti pasivažinėti taksi (tai jau didelis prabangos dalykas).

Gėlinkė, jaussdamasi pralobusi, susiranda Higenso namus ir pareiškia jam, kad ji nori tapti dama, nori išmokti gerrai ir gražiai kalbėti, kad galėtų atsidaryti savo gelių kioskelį ir sutinka už tai sumokėti. Higensas yra visiškai nusistatęs prieš moteris ir tiesiog jų nekenčia, nuolat kritikuoja gėlinkę, kurios vardas Eliza (Liza). Bet Pikeringas priverčia jį susilažinti, kad per tris mėnesius Higensas padarys iš Lizos puikią damą. Jam visišaki enrūpi merginos jausmai, likimas. Jis ją palieką prižiūrėti savo namų ekonomei.

Po pirmų pamokų, Higensas ir Pikeringas pirmą kartą parodo Elizą salone tarp damų. Jie yra ją primokę kaip reikia kalbėti, elgtis. Iš pirmo žvilgsnio ji visus sužavi, bet po to pradeda keiktis ir visos poniutės netenka amo. Tada Gigensas tai išvarto kaip naujasią madą ir jauniausios salono lankytojos iškart už to užsikabina (parodo savo turštybę ir madų vaikymąsi).

  • Teatras Konspektas
  • Microsoft Word 76 KB
  • 2015 m.
  • 19 puslapių (12739 žodžiai)
  • Algis
  • Teatras konspektas
    10 - 10 balsai (-ų)
Teatras konspektas. (2015 m. Kovo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/teatras-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 14:01
×