Teatro pagrindai konspektas


Kas yra teatrinis įvykis. Kokie teatrinio įvykio požymiai. Kokius teatro elementus galime aptikti kasdienybėje. Kuo panašios ir kuo skiriasi veiksmo imitacijos teatre ir gyvenime. Kokias žinote teatro kilmės istorijas. Kas teigė , jog teatre imituojamas ne realus , bet idėjų pasaulis ( diagezis )? Kas yra mimezio ( realaus pasaulio imitacijos ) teorijos autorius. Kokios yra ritualų fazės. Kokie yra ritualų tikslai. Kokius teatro elementus galime pastebėti ritualuose. Kas yra simbolis , metafora ir archetipas. Kokia teatro metaforos prigimtis. Kuo panašūs ir kuo skiriasi ritualas ir teatras. Kaip psichologas Žanas Piažė aiškina mūsų polinkį vaidinti. Kokią reikšmę įžvelgia. Franklis žaidimuose. Kas yra socialiniai vaidmenys ? Kas yra rolių konfliktas. Kokias savybes žaidimui priskiria. Huizingas ir. Gadameris. Kokie jums žinomi klasikinės dramos raidos tarpsniai , kas ryškiausi to meto dramaturgai. Kokie klasikinės dramos požymiai. Kokiais požymiais išsiskiria moderni drama. Kokie postmodernios dramos požymiai. Kas teigė , kad drama yra veiksmo imitacija. Kuo skiriasi veiksmo formos tragedijoje ir komedijoje. Kuo skiriasi veiksmo formos farse ir melodramoje. Kas yra stilius. Kokia žodžio stilius kilmė. Kokie reiškiniai padeda formuoti stilių. Kokie požymiai būdingi avangardiniam teatrui. Kokie postmodernaus teatro požymiai. Kaip. Brookas apibūdina šventąjį teatrą. Koks šventojo teatro santykis su ritualu. Kokias priežastis nurodo. Brook ‘ as , dėl kurių nebepajėgėme sukurti ar pamatyti šventojo teatro pavyzdžių.


Teatras kilęs iš intuicijų ir pamėgdžiojimų ( mimezio pagal Aristotelį ir Platoną), kuriuose dominuoja veikimas.

Ritualų elementai – imitacija veiksminiu būdu, veiksmo vietos suribojimas, dekoracijos, specialūs kostiumai, specialus apšvietimas, specialios mizanscenos.

Simbolis yra kilęs ir Graikų – SIMBOLON- siejimas, slėpimas, dengimas. Piers – paslėptas ženklas

Ritualai atkuria mitų įvykius, taip, kad paslaptis tampa aiški ir išspręsta

E Gvastovskis – „teatras ir ritualas“ – maniau, kad gyvas teatras turi traukti savo pirmykščiu spontaniškumu. Maniau kad pernykštės apeigos davė pagrindą teatrui atsirasti, „ Faustas“. Žiūrovo pašaukimas būti stebėtoju – dar daugiau būti liudytoju. Pastebėjome, jog gresia mito mėgdžiojimo pavojus. Ritualas visada suaksi apie savo ašį, kurį sudaro tikėjimo aktas.

Trečioji galimybė – kitu teatru , aktorius turi ne vaidinti o skverbtis į savąjį patyrimą, tarsi jį analizuotų kūnu ir balsu.

Brechtas – kad teatras prasidėjo nuo ritualų, tačiau teatru tapo dėl to nustojo buvęs ritualu

Pirmasis F. Šileris – „ vaikų žaidimuose glūdi gili prasmė. Žaisdami jie vaidina“

J. L. Moreno dvasinį žmogaus pradą atspindi savo vaidmenų teorija. Vaidmenys neatsiranda iš AŠ asmenybės, atvirkščiai iš vaidmenų atsiranda AŠ asmenybė.

Teatras – veiksmo imitacija, paliečia kitų įsivaizduojamų pasaulių kūrimą, susisiekia su vaizduotės reikšme

J. Huizinga – bežaisdami galime sukelti juoką, žaidime nesiekiame jokios moralinės funkcijos. Žaisdami kuriame polinkį ir įvairius grožio elementus, žaidimuose siekiame ne naudos o laisvės. Žaidimuose kuriamos prasmės. Žaidimuose būdingi – ribota trukmė, azartas ir tvarka.

Ibsen‘as, Chechov, Williams, Miller – klasikinės ir moderniosios dramos požymiai: žanras, gyvenimo trukmė, pasakojimas, loginė struktūra, charakteriai.

Tragedijos žanras – jam būdinga tragedijos dvasia, kuri išreiškiama „ tragišku požiūriu į gyvenimą“

Dramos muzika arba drama. Dramos kūrinys kur tragiškumas susipynęs su sentimentalumu, jausmingumu.

Melodramiškas būdas suvokti pasaulį, melodrama leidžia ne tik pažvelgti į savo baimes, bet regi ir padeda jų atsikratyti.

Farsas – pajuokimu grindžiama pjesė, karikatūros savybės, nėra loginio nuoseklumo, tačiau joje yra juokinga, nenuslopintų troškimų išraiška.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (2007 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kiškutis1996
  • Teatro pagrindai konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Teatro pagrindai konspektas . (2018 m. Sausio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/teatro-pagrindai-konspektas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 04 d. 14:21
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo