Teatro tradicijos Kinijoje


Įvadas. Kinijos teatro istorija. Teatro ypatumai. Teatro kryptys. Marionečių teatras. Šešėlių teatras. Pekino opera. Šiuolaikinio teatro raiška kinijoje. Šokio teatras. Muzikinis teatras. Dramos teatras. Išvados. Priedai. Šaltiniai.

Šiandien teatras yra gana populiarus ne tik vyresniųjų, bet ir jaunimo tarpe. Pasaulyje gausu šalių, kurios turi savitas tradicijas ir savitą kultūrą, kurios yra labai įdomios, todėl šiame darbe aprašysime būtent Kinijos kultūrą nuo seniausių laikų iki šių dienų.

Šio darbo tikslas išanalizuoti teatro apraiškas Kinijoje. Darbe aptarsime teatro raidos istoriją Kinijoje, pristatysime senąsias Kinijos teatro mokyklas ir šiuolaikinio teatro raišką Kinijoje.

Kinija- tai civilizacija, tik viena iš keleto, pasižyminčių daugiau nei 4 tūkstančių metų kultūriniu tęstinumu. Jos kultūra buvo išskirtina visais amžiais, o tradicijos žavėjo ne viena žmogų, kilusį iš svetur. Kinų raštas- tai ilgiausiai be pertraukų naudota rašto sistema pasaulio istorijoje. Taigi nenuostabu, kad gana nemažai rašytinių teatro tradicijų egzistuoja nuo ankstyvojo laikotarpio. Kinijos teatras buvo įkurtas 1984 metais. Per dešimt ir daugiau metų, teatras prisiviliojo daug žinomų meno artistų grupių iš užsienio.

Kinų teatro darbai turi dvigubą misiją išsaugoti ir puoselėti tradicinės kinų veiklos stilių ir kurti naujus darbus naudojant kinų operą, tradicinį kinų šešėlio lėlių teatrą ,šiuolaikinį vakarietiško formų teatrą. Svarbiausia tradicinio teatro taisyklė, kad visi dalyviai turi suprasti ne tik meno techniką, bet ir muzikinį talentą, taip pat ir oratorijos meną. Jie turi turėti puikius šokio ir kovos menų įgūdžius.

Pirmasis pilnavertis dramatiškas pristatymas Kinijoje – Nanxi XII-XIV amžiuje.

Palaipsniui kinų teatras pradėjo kurti atskiras sritis, spektakliai pradžioje turėjo būti įsteigti, trupės ir pasirodymai buvo sukurti XIV-XVII amžiuje.

Kinijos teatras sparčiai stumėsi į priekį, suteikdamas puikią garantiją žmonėms, siekiantiems meno aukštumų. Įvairūs teatro apšvietimai buvo pritaikyti pasirodymams, kurie apšviesdavo scenos dalyvius. Garso sistema ir pažangios garso įrašymo įrangos suteikė geriausius vaizdo ir garso efektus, aukšto lygio koncertams ir pasirodymams. Teatro salėse yra didelės lubos, ant kurių kabo gražiausios lempos, 1500 jaukių vietų žiūrovų salėje, kuriose visada atsiveria puikus vaizdas į sceną.

Siekiant skatinti tradicinius kinų scenos menus ir suteikti dideles galimybes už naujus pasirodymus, Kinijos teatras siūlo seminarus, kur studentai bendradarbiauja su instruktoriais, ten jie mokosi lėlių teatro, veido tapybos, kinų muzikos ir judėjimo. Ši bendradarbiavimo sistema skirta ne tik mokymui, tačiau ir tradicijų išsaugojimui Kinijos kultūroje.

  • Microsoft Word 404 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2056 žodžiai)
  • Kolegija
  • Samanta
  • Teatro tradicijos Kinijoje
    10 - 10 balsai (-ų)
Teatro tradicijos Kinijoje. (2015 m. Gegužės 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/teatro-tradicijos-kinijoje.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 28 d. 15:33
×
105 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo