Technika ir mokslas aviacijoje


Technika ir mokslas. Greita krovinių transporto galimybė. Greitas keliavimo būdas. Galimybė greitai suteikti pagalbą. Kokias gresmes kelia aviacijos raida? Patobulėjus aviacijai, buvo pritaikyta netaikiems tikslams. Skirtingi tikslai. Bepiločiai orlaiviai. Teroristiniai išpuoliai. Literatūra.


1 Probleminis klausymas: Kokia įtaka aviacijai turėjo mokslo raidą? Tezė 1: Atsiradus naujiems moksliniams išradimams, aviacijos technika pradėjo sparčiai plėstis.

Skraidymo sunkesniais už orą aparatais idėja kilo jau senovės Graikijoje, legenda apie Ikarą mini Dedalo sukonstruotus dirbtinius sparnus. Yra išlikusių įrašų apie ankstyvuosius bandymus atlikti nedidelio nuotolio skrydžius nuo IX iki XI a., pvz., Armeno Firmano skrydis į parašiutą panašiu prietaisu ir sklandytuvas, kurį sukūrė Abas Firnas, taip pat galbūt dar ankstesni bandymai sukurti žmogų išlaikančius aitvarus Kinijoje. XIII amžiuje R. Bekonas (R. Bacon) iškėlė idėją apie tuščiavidurio rutulio skraidymo galimybę tam tikrose sąlygose. XV amžiuje teorinius skraidančių aparatų modelius sukūrė Leonardas da Vinčis.

1783 m. lapkričio 21 d. broliai Mongolfje sėkmingai atliko skrydį lengvesniu už orą balionu. Oro balionai galėjo skristi tik pavėjui, dėl to XIX a. pradžioje imti konstruoti valdomi oro balionai – dirižabliai. Pirmieji oro balionai, kuriais nuolat skraidyta buvo sukurti brazilų aviacijos pionieriaus Alberto Santos-Dumont, kuris sujungė pailgos formos balioną su vidaus degimo varikliu. 1901 m. spalio 19 d. jis išgarsėjo praskridęs su savo orlaiviu „Numeris 6“ virš Paryžiaus ir laimėjęs Deutsch de la Meurthe prizą.

1769 metais anglų inžinierius ir išradėjas Džeimsas Vatas sukonstravo garo mašiną. Jis apskaičiavo, kad ta mašina kalnakasybos darbuose pakeičia 12 arklių, taigi jos galia lygi 12 arklio jėgų 1809 m.

2 Problemenis klausymas: Ar aviacijos technika palengvino visuomenes gyvenima? Tezė 2: Palengvintas susisiekimas ir logistika.

  • MS PowerPoint 5340 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (690 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tom
  • Technika ir mokslas aviacijoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Technika ir mokslas aviacijoje. (2020 m. Gegužės 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/technika-ir-mokslas-aviacijoje.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 29 d. 23:10
×
108 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo