Technikos filosofijos darbas versline tvarka ir biurokratija referatas


Referatas. Technikos filosofijos darbas versline tvarka ir biurokratija referatas.

Biurokratija būdinga ir daugumai verslo, taip pat ir visuomeninių organizacijų. Pakankamai neretai pasitaiko, jog modernios valstybės atsiradimas yra siejamas su pačios biurokratijos atsiradimu dėl to, kad moderniai valstybei būdingi profesionalūs valdininkai. Politikai pateikia sprendimus, kuriuos vėliau vykdo biurokratai. Biurokratų darbo vietooms užimti vienas iš pagrindinių kriterijų yra kvalifikacija. Tuo šių laikų politikai iš esmės skiriasi nuo biurokratų - politikai pareigas užima rinkiminiu keliu.

Biurokratijos sampratos pagrindas nėra nusistovėjęs. Buitinis visuomenės požiūris ir skirtingi (moksliniai) šaltiniai traktuoja biurokratiją kiekvienas savaip. Šiuolaikinė biurokratijos sąvoka yra kilusi iš aštuoniolikto amžiaus Prancūzijos, bet ir šiomis dienomis šis žodis turi daug reikšmių. Biurokratiją galima sieti su socialine grupe, dirbančia administracinėse institucijose, taip pat tai gali būti taikoma visiems, kurie dirba privačiose ar visuomeninėse įstaigose. Biurokratija taip pat aprašoma kaip moderniosios visuomenės valdymo organizavimo forma ir galiausiai - biurokratija - idėja, daranti didelę įtaką viešujų organizacijų struktūrai ir funkcionavimui šiandieną.

Vienas didžiausių biurokratinės sistemos trūkumų yra ribotos valdžios galimybės tinkamai išspręsti nenuspėjamai iškilusias problemas. Tačiau, išskyrus anarchizmo siūlomas alternatyvas, moderniosios valstybės beveik negalima įsivaizduoti be biurokratijos.

  • Microsoft Word 74 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1064 žodžiai)
  • Universitetas
  • Osmundas
  • Technikos filosofijos darbas versline tvarka ir biurokratija referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Technikos filosofijos darbas versline tvarka ir biurokratija referatas. (2016 m. Lapkričio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/technikos-filosofijos-darbas-versline-tvarka-ir-biurokratija-referatas.html Peržiūrėta 2019 m. Rugpjūčio 20 d. 05:49
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema