Techninės mechanikos konspektai


Įvadas. Statika. Statikos aksiomos. Jėga. Jėgos momentas. Jėgų pora. Plokščiųjų jėgų sistema. Erdvinė jėgų sistema. Ryšiai ir jų reakcijos. Trintis. Išskirstytas krūvis. Svorio centras. Kinematika. Pagrindinės kinematikos sąvokos. Taško greitis. Taško pagreitis ir jo projekcijos dekarto koordinačių sistemoje. Natūraliosios ašys. Normalinis ir tangentinis pagreičiai. Judesių rūšys. Dinamika. Dinamikos dėsniai. Materialaus taško judėjimo diferencialinės lygtys. Pagrindiniai dinamikos uždaviniai. D’alambero principas. Judėjimo dėsnio teorema. Kinetinis momentas. Kinetinio momento teorema. Darbas ir galingumas. Svorio, trinties ir tamprumo jėgų darbas. Medžiagų atsparumas. Skaičiuojamosios schemos. Išorinės ir vidinės jėgos. Įtempiai. Deformacijos ir poslinkiai. Įtempių ir deformacijos ryšis. Huko dėsnis. Tempimas ir gniuždymas. Įrąžos. Įtempiai. Deformacijos, pailgėjimai ir poslinkiai. Tempimo diagrama. Sukimas. Grynoji šlytis. Apvalaus strypo sukimas. Skerspjūvių geometrinės charakteristikos. Skerspjūvio statiniai momentai. Skerspjūvio inercijos momentai. Svarbiausios ašys ir svarbiausi inercijos momentai. Lenkimas. Savikontrolės klausimai. Literatūra.

Tiesios sijos skersinė jėga visada lygi visų veikiančių vienoje pjūvio pusėje išorinių jėgų projekcijų į skerspjūvio plokštumą sumai. Tai žinodami, suformuluojame skersinės jėgos ženklų taisyklę. Jeigu pridėtų kairėje pjūvio pusėje išorinių jėgų atstojamosios veikimo kryptis į viršų, tai veikianti pjūvyje skersinė jėga laikoma teigiama, o jei į apačią — neigiama. Jeigu atstojamoji dešinėje veikia į apačią — pliuso ženklas, o jeigu į viršų — minuso ženklas. Šią taisyklę atvaizduoja schema, parodyta 4.

  • Mechanika Konspektas
  • Microsoft Word 1555 KB
  • 2013 m.
  • 49 puslapiai (11279 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aurimas
  • Techninės mechanikos konspektai
    10 - 3 balsai (-ų)
Techninės mechanikos konspektai. (2013 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/technines-mechanikos-konspektai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 08:15
×