Technofobija


Technofobija – kas tai? Kodėl žmonės bijo technologijų ir kaip ta baimė vystėsi keičiantis amžiams? Kitoks technofobijos interpretavimas. Technofobija vyresnių ir jaunesnių žmonių tarpe. Išvada. Liteartūros sąrašas.


Kodėl žmonės bijo technologijų ir kaip ta baimė vystėsi keičiantis amžiams?

Technologijos žmonėms kelia baimę, nes jie jaučiasi sumenkinami (technologijos yra daug pranašesnios už juos), jie nerimauja, jog technologijos gali fiziškai ar psichiškai pakenkti pačiam žmogui ar jo artimiesiems, taip pat jos dažnai atima realų pasaulio suvokimą iš mūsų ir skatina virtualųjį bendravima, kuris išstumia gyvuosius pokalbius. Ši fobija pasireiškia ne tik šiomis dienomis (telefonai, kompiuteriai, robotai ir pan.), bet ji apsireiškė ir pramonės perversmo laikotarpiu. Laikui bėgant ši baimė nepranyko, bet vystėsi ir plito. Žmonės bijo nežinomybės, todėl ir 1769 metais anglų inžinieriui ir išradėjui Džeimsui Vatui sukonstravus garo mašiną, visuomenė ne iškart priėmė naujovę. Nors šis prietaisas buvo skirtas palengvinti žmonių darbo sąlygas ir jų gyvenimą, didžioji žmonių masė puolė, naikino mašiną kaip beišmanydami, nes ji buvo „velnio nešta ir pamesta“, be to ši mašina turėjo priežastį būti nemėgiama, nes ji atėmė iš žmonių taip vertinamas darbo vietas, o toks mašinos įtakos išaugimas galėjo reikšti ir tolimesnį jos įsiviešpatavimą mūsų gyvenimuose. Technofobija čia nesustojo, ji toliau sėjo baimę žmonių gyvenime: 1877-1878m. Tomas Edisonas išrado elektros lemputę, kuri gąsdino žmones savo šviesa ir galimybę sudeginti pasaulį.

  • Filosofija Esė
  • Microsoft Word 29 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1196 žodžiai)
  • Agnesebass
  • Technofobija
    10 - 2 balsai (-ų)
Technofobija. (2016 m. Balandžio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/technofobija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 19:45
×