Technologijų darbo aprašymas Kėdės apipavidalinimas


Technologijų aprašymas. Techninė užduotis. Įvadas. Temos aktualumas. Tikslas ir uždaviniai. Idėjos įgyvendinimo etapai. Projektavimas. Informacijos paieška ir naudojimas. Vartojamos sąvokos. Analogai, jų vaizdai, analizė, apibendrinimas. Kuriamo gaminio grafinis vaizdas. Medžiagų pažinimas. Technologiniai procesai ir rezultatai. Darbo priemonės. Technologiniai procesai ir jų rezultatai. Konstravimas. Technologiniai procesai. Galutinis rezultatas (grafinis vaizdavimas). Darbo sauga. Išvados. Informacijos šaltiniai. PRIEDAI ( grafiniai ieškojimai ir brėžiniai).


Bėgant metams visi baldai – stalai, kėdės, komodos, minkštų baldų komplektai, spintos - praranda savo pradinę išvaizdą, išblunka jų dekoratyviniai elementai, paviršinė danga praranda pirminę išvaizdą. Todėl juos būtina restauruoti. Restauruoti baldai- vertingi ir originalūs, jie šildo sielą ir sukuria individualią namų aplinką. Baldų atnaujinimas leidžia sutaupyti pinigų, taip pat mažina vartojamas žaliavas, kadangi nereikia pirkti naujo baldo, o užtenka pakeisti apmušalą ar perdažyti. Taip pat galime paminėti, kad tai prisideda prie aplinkos saugojimo, nes mažiname masinės gamybos produktų pirkimą, bei atnaujinant baldą nereikia jo išmesti.

Pirmas analogas: Didelis gėlės žiedas suteikia kėdei prabangos, senoviškumo dvelksmą, ji nėra perkrauta raštais. Tačiau būtų sunku perteikti tokį patį efektą, nes raštas pakankamai sudėtingas. Taip pat reikia panaudoti trijų spalvų audinius, o čia naudojamas tik vienos spalvos audinys raštams.

Antras analogas: Pavasariškos gėlės pakelia nuotaika, įneša žvalumo patalpai. Atsižvelgiant, kad kėdės stovės mokykloje, toks raštas netinka, nes nepadeda susikoncentruoti ir susikaupti. Jis labiau būtų tinkamesnis svetainėje, vaikų kambaryje. Bei pati kėdė atrodytų perkrauta nuo tokio elementų išsidėstymo.

Trečias analogas: Žaismingas juostelių kryžminimas ir dar spalvotų, kėdei suteikia žaismingumo, santūrumo, neblaško, raštas nerėžę akies ir yra pakankamai nesudėtinga. Medžiagos sąnaudos mažesnės. Kėdė nebus perkrauta, kadangi ornamentas atsidurs viduryje, taip pat sudaro įspūdis, kad kėdė iš vientiso pagrindo. Nors iš tikrųjų jis padalintas į tris dalis.

Ant audinių yra apvedžiojami trafaretai. Iškerpamos detalės. Jos suskaičiuojamos ir sudedamos, kiekvienam raštui reikalingų juostelių skaičius, atskirai.

Juostelės prisiuvamos prie pagrindo siuvimo mašina. Kiekviena juostelė apsiuvama po du kartus užtikrinant, kad medžiaga neirtų ir kraštai atrodytų estetiškai.

Toliau su kabių šautuvu prišaudome viršų prie kėdės apačios, kaip parodyta nuotraukoje. Svarbiausia prieš šaudant įtempti medžiagą, kad kitoje pusėje ji gerai priglustų ir neliktų raukšlių.

Pagrindiniai saugaus darbo nuostatai atliekant paskirtą užduotį:

  • Technologijos Aprašymai
  • 2015 m.
  • Antanas
  • 19 puslapių (1902 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Technologijų aprašymai
  • Microsoft Word 7946 KB
  • Technologijų darbo aprašymas Kėdės apipavidalinimas
    10 - 7 balsai (-ų)
Technologijų darbo aprašymas Kėdės apipavidalinimas. (2015 m. Gegužės 20 d.). http://www.mokslobaze.lt/technologiju-darbo-aprasymas-kedes-apipavidalinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 17 d. 21:51