Technologijų egzaminas Įdaryti kiaušiniai


Idėjos paieška , raktiniai žodžiai / sąvokos analogai , jų analizė , apibendrinimas. Raktiniai žodžiai. Projektuojamo produkto analogų vaizdai. Kuriamo gaminio grafinis vaizdas. Kiaušinių paruošimas. Įdarų paruošimas. Su šprotais ir agurkėliais. Su pievagrybiais. Su kumpiu ir sūriu. Pasirinktos darbo priemonės ir ištekliai. Pasirinktos darbo priemonės. Pasirinktos darbo medžiagos. Technologiniai procesai ir rezultatai. Konstravimas 1 etapas. Kiaušinių įdaras su šprotais ir agurkėliais. Kiaušinių įdaras su pievagrybiais. Kiaušinių įdaras su kumpiu ir sūriu. Technologiniai procesai. Skaičiavimai / ekonominis pagrindimas. Informacijos šaltiniai.


Kai tik gavau užduotį, ėmiau mąstyti, kokį patiekalą galėčiau gaminti. Galvoje sukosi įvairių sumanymų, bet tinkamo varianto niekaip nesugalvojau. Įdėjų ieškojau internete, įvairiose knygose, kol galiausiai receptų knygoje, dėmesį patraukė įdaryti kiaušiniai. Kiaušiniai turi daug naudingų medžiagų kurių reikia kiekvienam žmogui, todėl tai vienas iš veiksnių kodėl pasirinkau šį šaltajį užkandį. Receptų knygose yra begale įvairių ir gardžiausių įdarų kiaušiniams, todėl išsirinkti tikrai nebuvo sunku. Taigi įdarysiu kiaušinius su šiais įdarais:

7. Projektavimas – projektinių idėjų paieška, detalizavimas, tikslinimas, apibendrinimas grafine / aprašomąja forma.

Kiaušinių paruošimas. Kiaušiniai nuplaunami, išverdami. Verdant pasitaiko, kad kiaušiniai skyla. Tokie jau netinkami gaminiui, nes jie praranda savo formą. Tačiau jų trynius galima panaudoti įdarui. Literatūroje nurodoma, kad verdant kiaušinius reikia įdėti druskos, kad neskiltų kiaušinių lukštas.

Kietai išvirtų kiaušinių tryniai išimami ir sudedami į atskirą dubenėlį. Tryniai dar sutrinami su šakute. Gauta masė padalinama į tris dalis, nes bus gaminami trys skirtingi įdarai.

Su šprotais ir agurkėliais. Agurkėliai supjaustomi kaip įmanoma smulkiau ir sudedami į kiaušinių trynių masę. Kitame dubenyje šakute sutrinami šprotai ir sukrečiami į ruošiamą įdaro masę. Įdedamas majonezas ir viskas gerai išmaišoma. Pagardinama druska ir pipirais.

Su pievagrybiais. Į keptuvę su įkaitintu aliejumi suberiami kubeliais pjaustyti svogūnai ir pakepinami kol suminkštės. Vėliau suberiami riekelėmis supjaustyti pievagrybiai, svogūnų laiškai ir dar porą minučių viskas pakaitinama. Pakepintos daržovės sudedamos į lėkštę ir nusausinamos popieriniu rankšluosčiu. Į atvėsusį grybų mišinį sudedami kiaušinių tryniai, majonezas, viskas pagardinama pipirais ir druska. Visi produktai pertrinami į vientisą masę.

  • Technologijos Aprašymas
  • Microsoft Word 612 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1304 žodžiai)
  • Mokykla
  • Edita
  • Technologijų egzaminas Įdaryti kiaušiniai
    10 - 5 balsai (-ų)
Technologijų egzaminas Įdaryti kiaušiniai. (2016 m. Vasario 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/technologiju-egzaminas-idaryti-kiausiniai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 02:47
×