Technologijų egzaminas Saulės laikrodis


Saulės laikrodis. Technologijų brandos egzamino darboaprašas. Techninė užduotis. Pasirinktos darbo priemonės ir medžiagos / ištekliai. Technologiniai procesai ir rezultatai. Informaciniai šaltiniai. Technologijų mokyklinio brandos egzamino baigiamojo darbo techninė užduotis. Technologijų programos kryptis. Technologinės ir bendrosios kompetencijos. Baigiamojo darbo tikslas. Reikalavimai baigiamojo darbo technologinėms ir konstrukcinėms ypatybėms. Informacijos paieškos kryptys. Baigiamajam darbui reikalingos medžiagos ištekliai , jų savybės , požymiai. Mokytojų konsultacijų grafiko projektas. Mokykla pavadinimas. Kandidato vardas pavardė. Kvalifikacinė kategorija. Techninės užduoties pateikimo data. Baigiamojo darbo rengimo planas eil. BD rengimoetapai. Darbo pradžia data. Idėjos paieška , raktiniai žodžiai / sąvokos. Sąvokos Analogas. Projektuojamo produkto analogai , jų vaizdai , analizė , apibendrinimas. Kuriamo gaminio grafinis vaizdas nuotraukos bus. / paslaugos kūrimo etapus / planą. Kuriamojo gaminio konstravimo kūrimo etapai. Darbo priemones ir medžiagas. Kaolinitinis molis. Ilitinis molis. Smektitinis molis. Chloritinis molis. Šiam darbui atlikti naudojamos molio apdirbimo priemonės. Technologiniai procesai ir jų rezultatai. Technologiniai procesai. // išvados. Informaciniai šaltiniai internetiniai šaltiniai. Literatūriniai šaltiniai.


Raktinių žodžių, susijusių su molio, erdvinės interjero detalės, keraminės skulptūros, keramikos, glazūros paieška ir jų panaudojimas tikslingai renkant informaciją.

Saulės laikrodžio tema pasirinkta, kadangi sudomino, kaip gali atrodyti elementariausias ir vienas iš seniausių laikrodžių pasaulyje, kuris senovėje turėjo didžiulę reikšmę žmonių gyvenime. Šiuo darbu stengiamasi atskleisti, kokie buvo naudoti vieno ar kito laikmečio įvairūs raštai ir skaičiai, jų išdėstymas ciferblate, gnomono formabei laikrodžių konstrukciniai sprendimai.

Ši tema suteikia galimybę sužinoti apie senovės žmonių gyvenimą, jų buityje naudotus įrankius ir prietaisus,bei atskirus istorijos momentus. O tai patsupažindinti, kaip atrodė ir kaip amžių bėgyje tobulėjo įvairūs mechanizmai tarp kurių yra ir laikrodis.

Saulės laikrodžio veikimas pagrįstas kūno šešėlio krypties ir jo ilgio kitimu paros bėgyje, vykstant žemės sukimuisi arba kaip buvo manyta saulės judėjimui apie žemę metu. Be saulės laikrodžio buvo ir kitų laikrodžių rūšių, tokių kaip žvaigždžių, vandens, dagties ar smėlio. Vėliau atsirado mechaniniai, elektromechaniniai, kvarciniai, elektroniniai ir galiausia netgi atominiai.

Darbo tikslas– pagaminti iš molio saulės laikrodį.

2.Naudojantis surinkta informacija nupiešti keletą eskizų ir išsirinkti labiausiai patikusį ir kiek įmanoma tiksliau atvaizduojantįsenoviniosaulės laikrodžio analogovariantą bei pagal jį parengti būsimo gaminio brėžinį.

3.Naudojantis brėžiniu ir surinkta kita vaizdine informacija, vadovaujantistechnologinėms ir konstrukcinėms ypatybėms bei laikantis darbų saugos reikalavimų, pagaminti saulės laikrodį naudojant konstrukcinę medžiagą molį.

4.Galutinis technologijų egzamino aprašo užbaigimas įvertinant ar buvo įvykdyti iškelti uždaviniai ir ar pasiektas nustatytas tikslas bei nustatytu laiku pristatyti darbą technologijų egzamino vertinimo komisijai.

Šios temos idėja kilo besidomint didingomis senovės kultūromis ir civilizacijomis. Viena iš jų yra senovės Egipto civilizacija, kuria domėjausi vaikystėje ir dar tebesidomiu dabar. Knygos ir internetas leido sužinoti daugiau apie šią civilizaciją ir gautas žinias galėjau pritaikyti savo ankstesniuose darbuose, o taip pat ir šiame.

Pirminė idėja kilo beskaitant knygą apie garsiausius ir naudingiausius egiptiečių kultūros išradimus, tarp kurių buvo saulės laikrodis, kuris buvo statomas iš didžiulių uolienų ir akmenų. Pirminiu egiptiečių saulės laikrodžio prototipu buvo laikomas pastatytas monumentas vadinamas obelisku. Jis suteikė minčių ir keletą idėjų, kurios nuvedė prie informacijos ieškojimo, vaizduojamų analogų radimo ir pamąstymų,kaip gali atrodyti vadovaujantis rasta informacijair remiantis matytų analogų vaizdais,šiais laikais pagamintas saulės laikrodis naudojant konstrukcinę medžiagą molį.

Raktiniai žodžiai:Egiptiečių obeliskas; Egiptiečių saulės laikrodis; Egiptiečių hieroglifai; Egiptiečių simboliai; Egiptiečių skaičiai; Egiptiečių spalvos; Graikų saulės laikrodis; Saulės laikrodis; Šių dienų saulės laikrodis.

Kolona–architūrinis stulpas, remiantis siją, skliautą ar kitą konstrukciją.

Obeliskas – aukštas, keturbriaunis, smailėjantisviršūnėje stulpas.

Intervalas –laiko ar erdvės tarpas.

Chronometras –matavimo prietaisas, kuris yra naudojamas labai tiksliems laiko matavimams.

Ciferblatas–laiko matavimo prietaiso, laikrodžioapskritoji skalė.

Monumentas–asmens ar įvykio atminimo statinys, paminklas.

Hidrotèrminis (hidroterma) – geologinis reiškinys susijęs su karštų gelminių vandens tirpalų veikla.

Šiame saulės laikrodžio pavyzdyje medžiaga panaudota jo gamyboje yra metalo lydinys bronza, o pagrindinis akcentas yra zodiako ženklai išdėstyti aplink laikrodžio rodyklę. Jie panaudoti tik kaip puošybos elementas. Konstruojamame analoge šie ženklai nebus naudojami, o bus naudojama tik linijos pabrėžiančios gaminio kontūrą.

  • Technologijos Aprašymas
  • Microsoft Word 1122 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (3211 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Mantas
  • Technologijų egzaminas Saulės laikrodis
    10 - 3 balsai (-ų)
Technologijų egzaminas Saulės laikrodis. (2016 m. Kovo 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/technologiju-egzaminas-saules-laikrodis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 13:14
×