Technologijų mokyklinio brandos egzamino baigiamojo darbo aprašas Barmenam Padavejam


Technologijų mokyklinio brandos egzamino baigiamojo darbo aprašas Barmenam Padavejam. Pietu stalo serviravimas.


Serviravimas - servirúoti [pranc. servir], dengti stalą pietums, vakarienei ir pan. (išdėstyti tam tikra tvarka indus, įrankius, puošmenas).

Servantas – padavėjo pagalbinis stalas indams ir stalo baltiniams laikyti.

Pirmiausia spalva, tad tarpusavyje nemaišiau labai daug spalvų. Geriausia, kai tarpusavyje dera dvi pagrindines spalvos. O toliau ,,žaidžiama’’ tik jų atspalviais.

pasirinkau tradicinę baltos spalvos staltiesę ir rusvos spalvos servetėles. Indai neturetų būti įmantrūs, svarbu viso stalo dekore išlaikiau stilistinį vientisumą. Spalvotos,, vienspalvės staltiesės puikiai paryškina vienspalvius indus. Jei stalo indai raštuoti, spalvoti - jų kaloritas turi derėti su staltiesės, servetėlių spalva.

Jeigu noriu sukurti ekstravagantiško stalo dekorą - reikia naudoti kontrastingas viena kitai spalvas (pvz,. Violetine ir geltona, melyna ir oranžinę ir pan.). Įdomu ir kontrastingų spalvų indus, servetėles; derinti, kartais tarpusavyje visai medžiagiškai nederančias medžiagas

Servetėles galima įdomiai išlankstyti arba paprasčiausiai perrišti juostele , papuošti nedideliais akcentais, kurie atsikartotų nuo pagrindinių stalo kompozicijų, puokščių.

Atsižvelgiant į stalo formą, staltiesės ir servetėlių spalvas parenkamos gėlės ar jų kompozicijos. Bei jos neturi užstoti priešais sėdinčio žmogaus veido. Paprastai prie stalo žmonės bendrauja ir tikrai nėra malonu, kai persikreipus turi kalbinti kitoje pusėje sėdintį pašnekovą.Stiklo indai rekomenduojami nespalvoti kad matytųsi gėrimo spalva.Pietų lėkštės (elegantiškos ar skirtos kasdieniniam naudojimui) negali būti per daug išpuoštos, kadangi reikia įvertinti ne tik patiekalo skonį, bet ir grožį.Kuklios gėlės papuošia stalą. Tad geriau maza puoštelė negu paversčiau savo pietų stalą džiunglėmis.

Žiurėjau nemažai analogų, kol nusprendžiau daryti kažką panašaus į tai ir išsirinkau apvalų staliuka pietų stalui.Apvalus stalas idealiai tinka ; jis sukuria jaukumo įspūdį, harmonijos tyrumo, jaukumo, malonumo jausmo ir kiekvienas gali šnekučiuotis su kiekvienu.

Tradicinė balta Staltiesė arba spalvota įvairiu raštų, medžiagų (medvilninė, lininė, šilkine ir t.t. )apsaugo ir puošia stalą, suteikia jaukumo .

  • Technologijos Aprašymas
  • Microsoft Word 4042 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (1769 žodžiai)
  • Mokykla
  • Mantas
  • Technologijų mokyklinio brandos egzamino baigiamojo darbo aprašas Barmenam Padavejam
    10 - 8 balsai (-ų)
Technologijų mokyklinio brandos egzamino baigiamojo darbo aprašas Barmenam Padavejam. (2016 m. Vasario 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/technologiju-mokyklinio-brandos-egzamino-baigiamojo-darbo-aprasas-barmenam-padavejam.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 14:20
×