Technologijų mokyklinio brandos egzamino darbo aprašas Žvakidė su pasaga


Technologijų mokyklinio brandos egzamino darbo aprašas Žvakidė su pasaga.


Technologijų brandos egzaminui pasirinkta technologijų kryptis- kalvystės technologijos. Pagal šią kryptį kilo idėja sukurti žvakidę.

Projektavimo dalyje aprašoma idėjos paieška, raktiniai žodžiai, sąvokos, analogai, atlikta jų analizė ir apibendrinimas, pateikti analogų vaizdai.

Darbo priemonių ir medžiagų skyriuje parašytos naudojamos medžiagos ir priemonės. Technologijų procesų ir rezultatų skyriuje aprašomi žvakidės konstravimo elementai ir jų rezultatas. Baigiamojoje dalyje apibendrinti darbo rezultatai, nurodyti informaciniai šaltiniai.

Žvakidė - dekoratyvus įtaisas vienai ar kelioms žvakėms laikyti. Pagrindinės dalys yra pasaga, o pagrindas išpjaustytas kampais su lėkštute žvakei.

Darbo tikslas:

Darbo uždaviniai:

•Išanalizuoti literatūros šaltinius bei juose surasti žvakidžių analogų.

•Pagal technologinę seką sukurti žvakidę.

•Rastą informaciją pritaikyti projektiniame darbe kuriant žvakidę.

Pasidomėjau kalviškais įrankiais, žvakidžių gamybos pavyzdžiais. Taip kilo idėja sukurti žvakidę. Šiai temai informacijos ieškojau internete, knygose, žurnaluose. Medžiagos radau daug internete, todėl daug laiko skyriau sisteminimui, norėjau surasti geriausią idėją, kuri atitiktų mano lūkesčius. Numačiau gaminio technologinę seką. Susistemintą medžiagą nuosekliai dėjau į darbo aprašą, šis procesas truko iki darbo pristatymo. Gaminį atlikau laikantis technologinio nuoseklumo, laikantis saugumo taisyklių.

Plienas - geležies, anglies ir kai kurių kitų elementų lydinys, kuriame yra 0,05-2.14 proc.(2.36proc) anglies

Priekalas - metalinis stovas metalui kalti ( priekalai būna kalviški ir šaltkalviski).

Tolerancija -matuojamo parametro mechaninio, fizinių savybių didžiausias ir mažiausias leistinos reikšmės skirtumas.

Prisiminiau, kad ir aš turiu pasagą, džiaugiuosi, kad neišmečiau. Dabar galiu panaudoti savo darbo apipavidalinimui. Kas žino gal ir man laimę atneš.

Kalvė, specialūs rūbai, pirštinės, apsauginiai akiniai, gaminio eskizas, žymėjimo priemonės, priekalas, kirstukai, įvairaus svorio plaktukai, kalviškos replės, kalviškas lygintuvas, galandinimo staklės, karščiui atsparūs dažai.

  • Microsoft Word 5049 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (1585 žodžiai)
  • Profesinė mokykla
  • Raima
  • Technologijų mokyklinio brandos egzamino darbo aprašas Žvakidė su pasaga
    10 - 3 balsai (-ų)
Technologijų mokyklinio brandos egzamino darbo aprašas Žvakidė su pasaga. (2016 m. Gegužės 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/technologiju-mokyklinio-brandos-egzamino-darbo-aprasas-zvakide-su-pasaga.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 22 d. 00:27
×