Technologijų mokyklinis egzaminas baigiamasis darbas Taupyklė


Techninė užduotis. Santrauka. Įvadas. Temos aktualumas, problematika. Darbo tikslas ir uždaviniai. Darbo rengimo planas. Projektavimas. Idėjos paieška, raktiniai žodžiai / sąvokos. Analogai, jų vaizdai, analizė, apibendrinimasi. Kuriamo gaminio grafinis vaizdas. Pasirinktos darbo priemonės ir medžiagos / ištekliai. Technologiniai procesai ir rezultatai. Konstravimas. Technologiniai procesai. Ekonominis pagrindimas. Išvados. Informacijos šaltiniai. Spausdinti informacijos šaltiniai. Elektroniniai informacijos šaltiniai.

Pagal techninę užduotį aš turėjau sukurti ir pagaminti taupyklę. Nusprendžiau nulipdyti taupyklę, nes norėjau turėti taupyklę, tačiau jos neturėjau. Buvo labai sunku, nes ne viskas sekdavosi iš pirmo karto, reikėjo labai pasistengti. Šią taupyklę padariau iš antro karto, turbūt todėl, kad pirmąjį kartą buvau blogai išminkiusi moli, pakliuvus orui susprogdavo darbas. Tačiau iš antro karto darbas pavyko sėkmingai. Taupyklė ir priedai nulipdyti, viskas nuglazūruota. Tačiau geriau susipažinusi su moliu, įvaldžiau šią techniką ir darbas pavyko puikiai. Darbas visiškai baigtas. Įveikiau užsibrėžtą tikslą ir nulipdžiau taupyklę. Mano baigiamojo darbo tikslas sukurti ir nulipdyti taupyklę, o užduotis susipažįnti su keramika, išmokti saugiai dirbti.

Pagal techninę užduotį mano darbo tema – sukurti ir pagaminti taupyklę. Žinau, kad taupyklės gali būti plastikinės, medinės, stiklinės ir molinės. Dekoratyvinės taupyklės gali būti pagaminta iš modelino, miltų ir druskos mišinio, molio ir net kartono. Pagaminti taupyklę – tai pagrindinė užduoties dalis. Pagal šią užduotį aš turėsiu ieškoti informacijos, ir pasirinkti kokią taupyklę norėsiu pagaminti. Gražiai atrodo iš džiovintos druskos ir miltų tešlos, kepto modelino. Analogiškai taupyklę galima padaryti ir iš molio. Molis visame pasaulyje yra laikomas seniausia statybine medžiaga. Tūkstančius metų žmonės džiaugėsi šio natūralaus produkto privalumais. Molis tapo patvariausia statybine medžiaga, kurios apdirbimui reikalingi tik minimalūs energetiniai ištekliai. Dėl visiškai natūralios produkto prigimties - tvirtumo, apdirbimo procese nereikia naudoti cheminių priemaišų. Molis yra sveika ir ekologiška statybinė medžiaga. Savo natūralumu bei išskirtinėmis savybėmis molis yra daug kartų pranašesnis už bet kokį žmogaus dirbtinai sukurtą gaminį. Mūsų mokykloje yra amatų klasė, kurioje dirbama su moliu, todėl noriu taupyklę padaryti iš molio. Norėjau pagaminti taupyklę dėžutę, bet vėliau man kilo mintis, pagaminti taupyklę batą. Tokios aš taupyklės neturėjau ir sugalvojau pasigaminti.

Visų pirma aš susipažinau su tradicinės lietuvių keramikos raidos bruožais, seniausiais lipdymo būdais formomis, darbo saugos taisyklėmis, lipdymo įrankiais ir skirtingų rūšių molio savybėmis. Apie tai aš skaičiau knygoje „Dailioji keramika Lietuvoje“, internete ir iš mokytojos pasakojimo. Man kilo idėja pagaminti taupyklę. Šia mintį aš užfiksavau popieriuje. Nusipiešiau bato eskizą. Numačiau kokio dydžio taupyklės norėčiau, iš kiek konstrukcinių detalių, ir iš kokios medžiagos lipdysiu. Nutariau lipdyti iš molio. Konstrukcinių detalių turi būti ne mažiau kaip 3.

  • Technologijos Kursinis darbas
  • Microsoft Word 932 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (2085 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Ieva
  • Technologijų mokyklinis egzaminas baigiamasis darbas Taupyklė
    10 - 3 balsai (-ų)
Technologijų mokyklinis egzaminas baigiamasis darbas Taupyklė. (2015 m. Gegužės 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/technologiju-mokyklinis-egzaminas-baigiamasis-darbas-taupykle.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 04:51
×