Technologijų susiliejimas


Įvadas. Technologijų susiliejimas su žmogumi. Komunikacinių technologijų susiliejimas. Technologijų ir interneto paslaugų ateitis. Dviprasmiška ateitis: automobiliai ir technologijos. Gamtos ir technologijų susiliejimas. Nanotechnologijos – XXI a. pasiekimų viršūnė. Technologijų susiliejimo tendencijos Lietuvoje). Išvados.

Tradiciškai komunikacijos priemonės buvo atskirtos ir jų paslaugos buvo skirtingos. Televizijos laidų transliavimas, balso telefonai ir tiesioginės kompiuterių paslaugos buvo skirtingos ir funkcionavo skirtingose platformose: TV ir radijo imtuvai, telefonai ir kompiuteriai. Kiekvienas iš jų buvo skirtingai reguliuojamas skirtingų reguliatorių. Susiliejimas yra visų šių technologijų kombinacija į operacines platformas. Tai telekomunikacijų, duomenų bazių ir vaizdinių technologijų susiliejimas. Šis susiliejimas apreiškia naują daugialypės terpės epochą, kurioje garsas, duomenys ir vaizdas yra sujungti, kad teiktų paslaugas vartotojams. Tradicinis susiliejimas yra pastebėtas personalinio kompiuterio ir interneto technologijų kombinacijose. Šios kombinacijos yra duomenų apdorojimo, vaizdų ir garso paslaugų susiliejimas.

Funkcinis susiliejimas numato, kad technologijos šiandien siūlo daugiau funkcijų ir paslaugų, nei jos iš pradžių buvo sukurtos atlikti. Susiliejimas tuomet yra, pavyzdžiui, radijo, televizijos ir kitos komunikacijos sistemos, tuo pačiu metu teikiančios paslaugas klientui. Ji teikia multi-paslaugas. Telekomunikacijos ir naudojimasis kompiuteriu su vienu paskirstymo kanalu, per kurį individualus vartotojas gaus platų esančių paslaugų ir funkcijų pasirinkimą, prieinamą per vieną ekraną. Susiliejimas iš tikrųjų suprantamas, kaip judėjimas vieno taško link arba judėjimas nuo vieno iki kito. Tai yra senesniųjų atskirų komunikacijos sektorių pakilimas ir susiliejimas per technologijos pažangą kompiuterių ir skaitmeninių technologijų.

Susiliejimas suteikia vienam elementui multi-paslaugas. Iliustruotas to pavyzdys yra mobilusis telefonas, kuris iš pradžių buvo sukurtas garsinei komunikacijai. Šiomis dienomis mobilusis telefonas siūlo daugiau funkcijų: jie siūlo spausdinimo, teksto informavimo funkciją trumposiomis žinutėmis – SMS. Jie suteikia priėjimą prie radijo stočių nuorodų ir televizija transliuojamos informacijos, jos suteikia galimybę naršyti tinkle, fotografuoti, siųsti ir priimti paveikslėlius ir dar daug visko. Naujos kartos mobilieji telefonai yra sukurti su galimybe filmuoti video vaizdus.

Technologinis susiliejimas veda tiesiai prie kelio, kuriame technologijos vis labiau susilieja į vieną. Technologijų perkėlimo galimybė naudojantis didele sparta reiškia, kad perdavimas nėra apribotas vien garsui, dabar duomenys, paveikslėliai ir kitos informavimo priemonės ir sąveikaujančios priemonės gali būti persiųstos šviesolaidžiais ir satelito technologijomis. Dar viena pastebima technologija, kuri tikriausiai yra technologijų susiliejimo įsikūnijimas yra kompiuterių technologijos. Ši technologija tiekia labiausiai įspūdingą susiliejusią paslaugą: internetą. Internetas sujungia visas žinomas komunikacijos priemones į vieną priemonę kompiuterių ekrane.

Tai privedė prie teorinės sampratos apie pasaulį, kaip globalų kaimą, kur bendravimas ir komunikacija nebėra daugiau trukdoma atstumo. Satelitai padeda palengvinti komunikacijoms nepriklausyti nuo geografinės vietos. Informacija išsiųsta iš Islandijos gali akimirksniu atsidurti Burundyje per telekomunikacijos susietį. Stebėtojai taip pat mano, kad visa tai yra dėl ekonominių ir komunikacijos veiksmų susiliejimo. Tautos visam pasaulyje palaipsniui susilieja į regioninius blokus, vedamus ambicijų iš pragmatinių ekonominių ir socialinių reikalų. Tendencija link globalios visuomenės yra tipinis, pavyzdžiui, politinis susiliejimas. Tautiniai reguliatoriai palaipsniui susiliejo į regioninę valdžią. Tendencija į globalizuotą visuomenę yra tipiškas politinio susiliejimo pavyzdys. Nacionaliniai reguliuotojai palaipsniui sueina į regiono savivaldą, kad valdytų ICT srityje. Sprendimai, paveikiantys ICT sektorių po visą pasaulį, yra priimami nuo vieno valstybės vientisumo/organizacijos. Pavyzdys yra WTO užuominos popierius ant telekomunikacijų. Šis popierius duoda nurodymus sandoriams ir operacijoms telekomunikacijų sektoriuje. Daug šalių visame pasaulyje priėmė WTO nurodymus savo telekomunikacijų sektoriuje.

Susiliejimas nėra apribotas technologijos. Faktiškai, technologijų susiliejimas lėmė kitų socialinių reiškinių susiliejimą ryšių sektoriuje. Tai lėmė, kad iki šiol buvusios skirtingos reguliavimo institucijos susiliejimo. Pavyzdžiui, Pietų Afrikos Nepriklausomų Transliuotojų Tarnybos (IBA) buvo transliavimo sektoriaus reguliuotojas, o Pietų Afrikos Telekomunikacijų Reguliavimo Tarnyba (SATRA) reguliavo telekomunikacijas. Didėjantis transliacijų ir telekomunikacijų naudojimas privedė prie šitų valdžios organų sujungimo. Šios dvi institucijos galiausiai tapo sujungtos į Nepriklausomų Ryšių Tarybą Pietų Afrikos Respublikoje (ICASA), kad reguliuotų visą komunikacijos sektorių.

  • Microsoft Word 308 KB
  • 2016 m.
  • 17 puslapių (4447 žodžiai)
  • Erika
  • Technologijų susiliejimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Technologijų susiliejimas. (2010 m. Spalio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/technologiju-susiliejimas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 22 d. 16:14
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo