Technologinė dėžutės kortelė


Darbo pavadinimas. Dėžutė-taupyklė. Tikslas. Pagaminti dėžutę-taupyklę. Uždaviniai. Suprojektuoti dėžutę-taupyklę. Naudojantis medžiui skirtais įrankiais iš obliuotos lentelės arba faneros išsipjauti detales. Sukurti dirbinyje kiaurapjaustę (ažūrinę) apdailą. Dėžutės-taupyklės šonų detales sujungti stačiakampiais dygiais. Dekoruoti dėžutę- taupyklę su dažais. Pritvirtinti vyrius ir spynos lankelį. Technologinė kortelė. Dirbinio pavadinimas. Dėžutė -taupyklė. Dirbinio piešinys, vaizdas, konstrukcinis brėžinys. Darbo aprašas.

Šoninės detalės 4 vnt. (135x90 mm), dugnas ir viršus 2 vnt.( 90x90 mm), kojelės 4 vnt. , 2vnt. išoriniai vyriai, 1 vnt. išorinis vyris su skląsčiu, spynos lankelis.

Prieš suneriant šonines detales su el. grąžtu 7, 5, 3 išgręžiame ažūrą , o viršutinėje dalyje išpjauname su el, grąžtu 5 ir su siaurapjūkliu ertmę monetoms įmesti.

Detalių sunėrimas ir klijavimas ir apdaila. Prieš suneriant detales, atliekama paruošiamoji apdaila- gludinami netikslumai su dilde arba švitriniu popieriumi. Suneriame stačiu kampu šonus ir klijuojame dugno detalę. Atsiradę sunėrimuose tarpeliai užglaistomi medžio glaistu ir paliekama išdžiūti.

Su smulkiagrūdžiu švitru nugludinami atsiradę nelygumai ir paviršius padengiamas aukso spalvos akrilu (tą patį padarome su viršaus detale bei vidumi). Jam išdžiūvus, briaunos ir ažūro sritis patrinami su vašku (tam tinka balta žvakė) ir tepamas antras sluoksnis mėlynų akrilo dažų. Išdžiūvus antrajam sluoksniui, skudurėliu pavaloma dėžutė ir tose vietose, kur buvo įtrintas vaškas nusivalo mėlyni dažai palikdami prieš tai buvusią spalvą.

  • Microsoft Word 518 KB
  • 2016 m.
  • 2 puslapiai (369 žodžiai)
  • Gita
  • Technologinė dėžutės kortelė
    10 - 3 balsai (-ų)
Technologinė dėžutės kortelė. (2014 m. Rugsėjo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/technologine-dezutes-kortele.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 08:01
×