Technologinė praktika kavinėje


Įvadas. Temos aktualumas. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Teorinė dalis. Įmonės technologiniai dokumentai, kokybės valdymo sistema, technologinis procesas. Technologiniai dokumentai pildomi įmonėje. Įmonėje veikianti kokybės valdymo sistema. Technologinio proceso vykdymas įmonėje. Patiekalų asortimentas. Šalti patiekalai. Karšti patiekalai. Sriubos. Desertai. Furšetiniai patiekalai. Garnyrų ir patiekalų derinimas. Patalpos ir darbo vietos. Maitinimo įmonės sandėlių ir gamybinių patalpų išdėstymas. Darbo vietos ir jų įrengimas. Gebėjimai įgyti atliekant praktiką įmonėje.

Ketvirtoji technologinė praktika buvo atliekama UAB „Darolos“ kavinėje „Pagunda“. Įmonė įsikūrusi Respublikos g. 45A, Rokiškyje.

Praktikos metu susipažinau su įmonės struktūra bei jos darbo organizavimu, taip pat su virtuvėje vykdoma veikla bei darbo vietomis ir pritaikiau įgytas teorines žinias.

Pritaikyti teorines žinias bei lavinti praktinio darbo įgūdžius gaminant šaltus, karštus patiekalus, sriubas ir desertus, aptariant pagamintų patiekalų kokybę, įvertinant gamybinių padalinių darbo privalumus ir trūkumus.

Darbo tikslas:

Apžvelgti praktinio darbo metu įgytas žinias ir pateikti savo nuomonę.

Darbo uždaviniai:

Išanalizuoti įmonėje pildomus technologinius dokumentus.

Įvardinti įmonėje veikiančią kokybės valdymo sistemą.

Atlikti technologinių procesų organizavimo analizę įvertinant žaliavų ir gatavos produkcijos judėjimo srautus.

Gaminti šaltus, karštus patiekalus, sriubas, desertus laikantis RVASVT taisyklių reikalavimų.

Susipažinti su maitinimo įmonės sandėlių, gamybinių patalpų išdėstymu, atskirų darbo vietų įrengimu.

1.3 Technologinio proceso vykdymas įmonėje

Pirmiausia gaunamos žaliavos, kurios yra sandėliuojamos. Gamybinėse patalpose labai svarbu dirbti tik tam skirtose vietose, kad nebūtų kryžminės taršos. Švieži vaisiai, daržovės, miltai, duonos gaminiai, pieno produktai, ypatingo apdorojimo nereikalauja, tačiau mėsa, kiaušiniai ir žuvis prieš technologinį procesą turi būti tinkamai apdorojami. Jei gauname užšaldytą mėsą ir žuvį ją atitirpiname tik šaldytuve (+2+6oC temperatūroje). Visos žaliavos turi būti apdorojamos pirminiu būdu (plovimas, lupimas, žvynų valymas ir t.t.). Po pirminio apdorojimo dažniausiai daržovės pjaustomos kai kurios su mašinomis, bet dažniausiai rankomis, o mėsa ir žuvis pjaustoma rankomis, mušama ir gaminami pusfabrikačiai, laikoma šaldytuve (+2+6oC temperatūroje).

Paruošti pusfabrikačiai apdorojami termiškai, labai svarbi temperatūra, kad būtų sunaikinamos bakterijos. Paruoštas patiekalas turi būti patiekiamas estetiškai ir tinkamoje temperatūroje, kad nenuviltume kliento.

Silkė lietuviškai (silkė, virtos bulvės, svogūnai, grietinė) – bulvės verdamos su lupyna, o po to apkepinamos orkaitėje.

  • Microsoft Word 352 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1759 žodžiai)
  • Universitetas
  • Šarūnė
  • Technologinė praktika kavinėje
    10 - 9 balsai (-ų)
Technologinė praktika kavinėje. (2015 m. Lapkričio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/technologine-praktika-kavineje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 14 d. 08:06
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo