Technologinės praktikos ataskaita


Mechanikos inžinerija. Individualios užduoties ataskaita įmonės istorija ir jos veiklos sritys. Įmonės saugos darbe ir aplinkos saugos sistema. Darbų sauga įmonėje. Norminiai aktai. Valstybiniai standartai. Įmonės automatizuotos sistemos apžvalga ir analizė. Įmonėje funkcionuojančios sistemos analizė. Lyginimo mašinos apibūdinimas ir paskirtis. Eil. Nr. Parametras Matas. Mechatroninės sistemos komponentas sudėtinė dalis ar elementas Kiekis sistemoje. Veikimo principas. Sistemos gedimai ir jų šalinimo būdai. Rekomendacijos mechatroninės sistemos tobulinimui modernizacijai. Modernizuotos mechatroninės sistemos schema. Mechatroninės sistemos modernizavimo priemonių parinkimas ir jų poreikio nustatymas. Modernizavimo objektas Modernizavimo priemonė Modernizavimo priemonės paskirtis.


Technologinė praktika buvo atlikta UAB „Linartika“. Praktikos tikslas – įgauti techninių praktinių žinių, susipažinti su įvairia įmonės dokumentacija bei mechanine įranga.

Tinkamai atlikti praktiką buvo iškelti pagrindiniai uždaviniai:

Susipažinti su įmonės darbų saugos dokumentacija, su įmonei taikomais standartais ir norminiais aktais.

Atlikti mechatroninės sistemos įmonėje analizę.

Rekomenduoti mechatroninės sistemos modernizavimo būdus.

Kaip ir kiekvieną darbą dirbant neišvengiamai teko susidurti su nenumatytais iššūkiais. Didžiausi iššsūkiai buvo ieškoti ir prašyti reikalingos dokumentacijos. Reikalinga informacija buvo pateikta anglų kalba.

Praktikos metu įgijau daugiausia patirties atliekant įrangos priežiūrą, padedant remonto darbuose ieškant gedimo šalinimo būdų.

Įmonės, kurioje atlikau praktiką, istorija prasideda nuo 1998 metų, kai buvo įregistruota kaip IĮ Linartika. Vėliau po dešimt metų perorganizuota į UAB „Linartika“.

Įmonė turi keturis priėmimo punktus ir modernią skalbyklą Klaipėdoje. Įmonė stengdamasi atnaujinti savo skalbimo, drabužių valymo technologijas įsteigė naują filialą Vydmantuose.

Didžioji dalis įmonės teikiamų paslaugų yra viešbučių, DFDS keltų bei restoranų skalbinių skalbimas, taip pat ir kitų įmonių darbo rūbų skalbimas, valymas ir individualūs užsakymai.

“Kvėpuojančių” rūbų su “Gore-tex” , “Climatic”, “Cordura” ir kt. medžiagomis skalbimas ir valymas.

Šiame skyriuje trumpai bus aptariami norminiai dokumentai (instrukcijos), kuriais vadovaujantis įmonėje yra organizuojama visa sauga darbe ir aplinkosaugos sistema.

Taigi, kiekvienam asmeniu dirbančiam įmonėje būtina susipažinti su darbuotojų saugos ir sveikatos įvadine instrukcija, įvadine (bendra) gaisrinės saugos instrukcija, įmonės vidaus taisyklėmis, darbo tvarkos taisyklėmis, pareiginiais nuostatais.. Kadangi įmonėje yra daug elektroninės, mechaninės technikos, dirbama su cheminėmis medžiagomis, vairuojami tarnybiniai automobiliai, tad darbuotojai taip pat supažindinami su:

-saugos ir sveikatos instrukcija dirbančio su organizacine technika,

-dirbančio su cheminėmis medžiagomis instrukcija ir t.t.

Taip pat kiekvienas darbuotojas pasirašo materialinės atsakomybės sutartį, kurioje aiškiai apibrėžiama darbuotojo atsakomybė dirbant su įmonei priklausančia technika. Iš patirties galiu pasakyti, kad darbuotojai atlaidžiai ir neatydžiai skaito pasirašomus dokumentus, įskaitant ir darbų saugos instrukcijas bei materialinės atsakomybės sutartį. Pavyzdžiui pasirašant materialinės atsakomybės sutartį, darbuotojas turi būti tikras, kad įmonės įranga bei technika, šiuo atveju tarnybinis automobilis, yra techniškai tvarkinga ir saugi naudotis. Praktikos metu vienas naujas darbuotojas nepasirašė materialinės atsakomybės sutarties tol, kol nebuvo pašalinti darbuotojo rasti automobilio techniniai trūkumai.

  • Mechanika Praktikos ataskaita
  • Microsoft Word 458 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2284 žodžiai)
  • Kolegija
  • Mindaugas
  • Technologinės praktikos ataskaita
    10 - 8 balsai (-ų)
Technologinės praktikos ataskaita. (2016 m. Kovo 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/technologines-praktikos-ataskaita.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 04:22
×