Technologinio įrenginio kompresoriaus perdava projektavimas


Įvadas. Grafiniai darbai. Projektuojamos mechaninės perdavos paskirtis ir pritaikymas. Mechaninės perdavos kinematinis-dinaminis skaičiavimas. Elektros variklio parinkimas. Tipinio reduktoriaus parinkimas. Reduktoriaus parinkimo tikslas. Varančiojo veleno projektinis skaičiavimas. Guolių ir sandariklių parinkimas. Sandariklis. Veleno atraminio kakliuko skersmuo,. Guolio parametrai, mm . Guolio radialinė nominalioji apkrova (keliamoji geba). Atviros cilindrinių krumpliaračių perdavos skaičiavimas. Pagal perdavos greitį iš parenkamas krumpliaračių tikslumo laipsnis. Pleištų parinkimas ir patikrinimas. Veleno junginio eskizinis projektas. Guolių ilgaamžiškumo skaičiavimas. Movos parinkimas. Jungčių suleidimai ir tolerancijos.

Atvira cilindrinė tiesiakrumplė perdava projektuojama kompresoriui, perdava turi atitikti darbo sąlygas ir būti patogiai ir talpiai išdėstyta. Kompresorius skirtas orui suslėgti (šiuolaikinėje technikoje kompresoriai gali būti naudojami traktoriuose, kadangi priekabų stabdžiai yra oriniai ir reikalingas aukštas slėgis).

Kursinio projekto tikslas parinkti technologiniam įrenginiui tinkama reduktorių, variklį, perdavą ir movas. Nubraižomos standartizuotos ir nestandartizuotos detalės, surinkimo brėžinys, išlaikant mastelius ir matmenis. Perdavą reikia išdėstyti taip, kad ji taisyklingai susijungtų ir užimtu kuo mažiau vietos. Svarbi šio projekto dalis – suteikti reikiama detalių, perdavos stiprumą, kad ji būtu tinkama eksploatuoti pagal nustatytus reikalavimus.

Projekto tikslas:

Pagal uždoties sąlygą,suprojektuoti technologinio įrenginio kompresoriaus perdavą.

Uždaviniai:

1. Išanalizuoti projektuojamos perdavos pritaikymą.

2.Parinkti geriausiai atitinkantį darbo sąlygas bei charakteristikas elektros variklį bei reduktorių,nustatyti perdavos velenų kinematines ir dinamines charakteristikas ir suprojektuoti mechaninę perdavą.

3.Parengti projekto tekstinę ir konstrukcinę dokumentacija.

  • Mechanika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 166 KB
  • 2013 m.
  • 29 puslapiai (3587 žodžiai)
  • Universitetas
  • Martynasmsl
  • Technologinio įrenginio kompresoriaus perdava projektavimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Technologinio įrenginio kompresoriaus perdava projektavimas. (2013 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/technologinio-irenginio-kompresoriaus-perdava-projektavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 22:34
×