Technologinis autoserviso projektavimas


Įvadas. Projektuojamo serviso apžvalga. Automobilių serviso teikiamų paslaugų analizė. Rinkos analizė. Technologinė dalis. Pradiniai duomenys. Metinės darbų apimties skaičiavimas. Darbininkų skaičiaus skaičiavimas. Darbo vietų skaičiaus ir automobilių vietų skaičiavimas. Automobilių saugojimo vietos nustatymas. Technologinių įrenginių parinkimas. Gamybinių ir pagalbinių plotų skaičiavimas. Patalpų plotų suvestinė lentelė. Organizacinė dalis. Technologinio proceso schema. Darbo vietų organizavimas. Darbuotojų sauga. Reikalavimai darbo vietoms. Darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimai. Pavojingi, kenksmingi ir kiti rizikos veiksniai, jų poveikis sveikatai.

Didžiausias konkurentas Alytuje yra UAB „Kemi‘‘ ir MB Autorėjas. Kitos firmos firmos yra taip pat konkurencingos, bet ne daug, kadangi jos specializuojasi kitų sistemų remonto srityse. Smulkiosios firmos yra siauros specializacijos, tai yra užsiima tik ratų ir padangų smulkiu remontu, smulkiu variklių remontu, elektrinės dalies remontu ar tik tam tikrų mazgų remontu.

Projektuojamo autoserviso tikslas – atlikti visus įmanomus automobilių stabdžių ir važiuoklės remonto darbus, juos atlikti pagal griežčiausius reikalavimus už realiai pagrįstą mažiausią rinkos kainą, suteikti klientams reikiamą informaciją ir paslaugas, visada maloniai aptarnauti klientus.

Projektuojamo autoserviso pranašumas prieš MB Autorėjas ir kitus autoservisus bus tai, jog mūsų klientai gaus visą paslaugų komplektą susijusį su visų automobilių stabdžių ir vaziuklės diagnostika ir remontu, pasiūlysime priimtinesnes kainas bei galimybę pasirinkti kokios firmos ir kokios šalies gamintojos naudoti atsargines detales ( pagal galimybes ). Nuo ko priklausys darbų kaina, ir svarbiausia garantuosime aukščiausią atliktų darbų kokybę.

vidutinis lyginamasis darbo imlumas – 2,8 žmh/t.km

3.2 Metinės darbų apimties skaičiavimas

Universalios lengvųjų automobilių techninės priežiūros stoties metinė darbų apimtis žmogaus valandomis (žm.h) skaičiuojama:

Metinė savitarnos darbų apimtis. Be pagrindinių darbų taip pat atliekami savitarnos darbai, tai yra įrenginių priežiūra ir remontas, inžinerinių komunikacijų remontas. Savitarnos darbai įeina į autoserviso pagalbinių darbų sudėtį, kurių apimtis sudaro 15...20 % nuo bendros visų darbų apimties stotyje. Kadangi metinė darbų apimtis yra tik 18900 žm.h. per metus, tai savitarnos ir pagalbinius darbus gali atlikti pagrindiniai darbuotojai.

Savitarnos darbų apimtį apskaičiuojame:

Gamyboje dirbantiems darbininkams priskiriami žmonės, tiesiogiai dirbantys techninės priežiūros, diagnostikos ir remonto darbus – darbo vietose ir baruose.

Skiriamas technologiškai būtinas ir etatinis darbininkų skaičius. Technologiškai būtinas darbininkų skaičius turi užtikrinti, kad dienos darbų apimtis bus įvykdyta.Kadangi darbininkams priklauso bent 28 dienos kasmetinių atostogų, ar darbininkai negali atvykti į darbą dėl pateisinamų priežasčių (pvz.: dėl ligos), tai nustatomas metinei darbų apimčiai įvykdyti reikalingas etatinių darbininkų skaičius.

Technologiškai būtinas darbininkų skaičius nustatomas taip:

Technologiškai būtino darbininko metinis laiko fondas yra laikas valandomis, kurį darbininkas gali atidirbti per metus, kiekvieną dieną atvykdamas į darbą. Jį apskaičiuojame taip:

Dšv – šventinių dienų skaičius metuose, Dšv = 13

Dpšv – prieššventinių dienų skaičius metuose, Dpšv = 11

t – pamainos trukmė valandomis, t = 12

Tuomet technologiškai būtinas darbininkų skaičius bus:

Pt = 21735/2965 = 7.3

Analogiškai paskaičiuojamas ir etatinis darbininkų skaičius:

Etatinio darbininko metinis darbo laiko fondas – tai faktinis darbininko darbo laikas, tai yra laikas kurį darbininkas gali atidirbti per metus įskaitant ir atostogų dienas:

Čia: Da – atostogų dienų skaičius, Da = 28

Tuomet etatinių darbuotojų skaičius:

Pe = 21735/2498 =8,7

Priimu, kad Pe = 9 žmonės.

Įvertinant, kad metinė stoties darbų apimtis nėra didelė, tai pagalbinių darbuotojų nepriimu.

Administracijos darbuotojų skaičiaus nustatymas. Administracijos darbuotojų skaičius yra lygus 20...25 % nuo gamybos darbininkų skaičiaus . Priimu, kad administracijos darbuotojų bus 20 % nuo gamybos darbuotojų. Taigi administracijos darbuotojų bus:

Priimu, kad administracijos darbuotojų bus 2 žmonės.

Darbininkų skaičius pagal atskiras darbų rūšis

Skaičiuojame, kaip pasiskirstys darbininkų skaičius pagal atskiras darbų rūšis:

Pn = Tnx / Fet

Remiantis Buities, sanitarinių ir higienos patalpų įrengimo reikalavimais, patvirtintais Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. balandžio 24 d. nutarimu Nr. 501, priimu tokias buities ir sanitarinių patalpų plotų normas:

procedūrą „Diagnostika". Meistras, gavęs iš automechaniko diagnostikos rezultatus, juos aptaria kartu su klientu.Etapo rezultatas -automobilio būklės diagnozavimas.

kenksmingais bei lengvai užsiliepsnojančiais skysčiais. Rankos turi būti plaunamos vandeniu su muilu arba specialiomis pastomis.

Patikrinti ar nėra pavojų ir sąlygų gaisrui kilti.Apie

Darbdavys ir darbuotojai savo darbe turi vadovautis LR aplinkos apsaugos, darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymų, darbo kodekso teisiniais aktais. Automobilių servisų veiklą reglamentuoja daugelis įstatymų bei taisyklių, kurie turi būti išnagrinėti prieš pradedant teikti automobilių remonto paslaugas.

1. Darbų saugos taisyklės techninės priežiūros poste.

  • Microsoft Word 61 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (4367 žodžiai)
  • Universitetas
  • Erikas
  • Technologinis autoserviso projektavimas
    10 - 8 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Technologinis autoserviso projektavimas. (2015 m. Gegužės 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/technologinis-autoserviso-projektavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 06 d. 13:20
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo