Tecnologijjų egzamino aprašymas - Kedutė


Turinys. Technologijų programa – Taikomojo meno dailės ir amatų. Kuriamas produktas – gaminys. Užduotis – pagaminti interjero baldą. Techninės užduoties turinys. Techninės užduoties reikalavimai. Kuriamo produkto tikslingumas. Technologinis gaminys iš medienos, ir kitų sudėtinių dalių, skirtas inerjero baldams.Kuriamo produkto poveikis aplinkai / naudingumas. Sukurtas gaminys turi suderinti praktinę paskirtį. Estetiškai derantis jam numatytoje interjero erdvėje. Paprastai ir saugiai eksploatuojamas. Turintis prekinę išvaizdą ir išliekamąją vertę. Kompaktiškas ir lengvai transportuojamas. Techninė užduotis. Pagrindinės baigiamojo darbo apraše vartojamos sąvokos. Projektavimas. Idėjos paieška, analogai, jų analizė ir apibendrinimas. Produkto grafinis vaizdas. Idėjos įgyvendinimo etapai. Medžiagų pasirinkimas baigiamojo darbo produktui. Baigiamojo darbo produktui pasirinktos darbo priemonės. Technologiniai procesai ir rezultatai. Išvados. Literatūra.


Sukurtas gaminys: turi suderinti praktinę paskirtį. Paprastai ir saugiai eksploatuojamas.

vietinės, nekenksmingos, ekologiškai saugios, atitinkančios saugumo reikalavimus ir estetinę paskirtį. Lengvai apdorojama mediena, naudojant elementarius medžio apdirbimo įrankius.

Nurodomos gaminio saugaus eksploatavimo sąlygos, kaip išvengti pavojų ir gaminio sugadinimo.

Pateikta preliminari produkto vertė. Gaminys atliekamas racionaliai panaudojant išteklius, bei telpant į egzaminui skirtą laiką (2017-01-15d. iki 2017-05-19d.)

Šiuolaikiniam interjerui yra svarbus ne tik detalių estetiškumas, bet ir jų funkcionalumas. Kiekvienas elementas turi atlikti savo praktinę paskirtį. Šis principas vyrauja ir mano namuose, todėl nusprendžiau jį taikyti kurdamas technologijų egzamino darbą. Norėjau suderinti estetiką ir funkcionalumą.

Idėjos paieškos prasidėjo nuo, kad nusprendžiau apsižvalgyti aplinkui ir suprasti, ko dar trūksta mano interjerui. Išanalizavęs vidinę namų erdvę pasigedau keleto elementų. Mano dėmesys krypo į manajį kambarį. Šioje patalpoje dažniausiai vyksta ilsėjimosi procesas. Tad kodėl gi nepadarius šio veiksmo patogesniu?

Kedė – praktinės paskirties kasdien naudojamas objektas. Ji turi gero poilsio ir konfortiškumo reikšmę. Kedė – leidžia patogiai prisėsti ir atlikti darbą.

Kadangi objekto forma buvo pasirinkta pirmiausia, liko tik nuspręsti, iš kokių medžiagų ir kokia atlikimo technika ji bus įgyvendinta. Kedės gamybai pasirinkau medieną derindamas šią medžiagą prie interjero. Mediena turėjo būti ilgaamžė ir tvirta. Aš pasirinkau eglės medieną. Dėl suplanuoto dirbinio dydžio kilo tam tikrų sunkumų ieškant medienos ruošinių.

  • Microsoft Word 712 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1207 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Gabija
  • Tecnologijjų egzamino aprašymas - Kedutė
    10 - 2 balsai (-ų)
Tecnologijjų egzamino aprašymas - Kedutė. (2017 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/tecnologijju-egzamino-aprasymas-kedute.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 09:56
×