Teigiama, kad tarmė padeda išsaugoti kultūrinę tapatybę - Kalba, 1 kalbėjimo potemė


Tarmes padeda issaugoti kulturine tapatybe. Ar tarmė padeda išsaugoti kultūrinę tapatybę. Teigiama kad tarme padeda issaugoti kultura. Kaip issaugoti tarmes. Kaip tarme padeda issaugoti kulturine tapatybe. Tarmė padeda išsaugoti kulturinę tapatybę.. Kas mes butume be tarmea. Tarme ir kulturine tapatybe. Teigiama, kad tarmė padeda išsaugoti kultūrinę tapatybę.. Teigiama kad tarmė padeda išsaugoti kultūrinę tapatybę..

10 klasės kalbėjimas. Kalbėjimo potemė 2013m. Tema: Kalba, 1 potemė su planu. Teigiama, kad tarmė padeda išsaugoti kultūrinę tapatybę. Aptarkite šį reiškinį remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais. Naudota literatūra. Planas. Kokybiška kalbėjimo potemė.

Per visą žmogaus egzistavimo laikotarpį, kiekvienas vis stengėsi kažką palikti ateinančioms kartoms. Vieni rašo literatūros kūrinius, antri stato architektūros šedevrus, kiti bamba ir sako po savęs paliksią tvaną. Bet daugelis siekia išsaugotis kas jau yra sukurta, tai protėvių statyti namai, skrynios, įrankiai, knygos, kurie padeda įamžinti žmonių gyvenimą. Bet tai dažniaiusiai materialūs dalykai. O tokie neapčiuopiami dalykai, kaip tarmės, lieka neįvertintos. Tarmės yra pagrindinis bendrinės kalbos turtinimo šaltinis. Kas jei ne jos mus išskiria iš kultūrų ir parodo, jog mes esame unikalūs ir saviti ? Kas mes būtume be tarmės?

Lietuvių kalboje nuo seno skiriamos dvi pagrindinės tarmės – aukštaičių ir žemaičių tarmės. Jos skiriamos pagal dvibalsių ie, uo tarimą: aukštaičiai juos išlaiko, o žemaičiai keičia kitais garsais. Lietuvių tarmės skirstomos smulkiau – į patarmes, šios, savo ruožtu, gali būti dalijamos į dar smulkesnius tarminius vienetus – šnektas ir pašnektes. Aukštaičių tarme kalbama šalies centrinėje, pietų ir rytų Lietuvoje. Jos pagrindu susiformavo bendrinė lietuvių kalba. Šia tarme šneka apie 2.5 mln. gyventojų, o žemaičių tarme vos 500 tūkstančių žmonių. Žemaičių tarmė vartojama vakarinėje Lietuvos dalyje. Jos atsiradimui ypač reikšmingas buvo kuršių vaidmuo: būdingiausios šios tarmės ypatybės koncentruojasi buvusioje kuršių žemėje.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 9 KB
  • 2013 m.
  • 4 puslapiai (933 žodžiai)
  • Mokykla
  • Teigiama, kad tarmė padeda išsaugoti kultūrinę tapatybę - Kalba, 1 kalbėjimo potemė
    10 - 1 balsai (-ų)
Teigiama, kad tarmė padeda išsaugoti kultūrinę tapatybę - Kalba, 1 kalbėjimo potemė. (2013 m. Vasario 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/teigiama-kad-tarme-padeda-issaugoti-kulturine-tapatybe---kalba-1-kalbejimo-poteme.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 14:46
×