Teigiami ir neigiami informacinės visuomenės kūrimo aspektai


Įvadas. Informacinės visuomenės sąvoka. Svarbiausios informacinės visuomenės pokyčių tendencijos ir galimos problemos. Išvados. Literatūra.


Šiuolaikiniame pasaulyje pastebimas labai spartus informacinių technologijų įsiliejimas į visuomenę, bei šių technologijų sukuriami teigiami ir neigiami aspektai.Mano referato tema „Teigiami ir neigiami informacinės visuomenės kūrimo aspektai“, todėl šiame darbe bandysiu atskleisti informacinės visuomenės sampratą, teigiamus ir neigiamus kūrimo aspektus, svarbiausius tokios visuomenės bruožus ir galimas problemas bei apibendrinti ir padaryti išvadas.

Atsistojusi ant XXI amžiaus slenksčio, žmonija susiduria su nauja – informacine revoliucija. Ji reiškiasi naujų technologijų pavidalu, naujais informacijos ir komunikacijos tinklais, paskui save nešdama dar sunkiai suvokiamas ir išmatuojamas permainas visuose visuomenės gyvenimo srityse. Šį visiškai naują patyrimą tyrinėja, apmąsto, numato galimas sėkmes ir nesėkmes, laimėjimus ir pavojus įvairiausių sričių mokslininkai. Nuomonės skiriasi, kaip ir požiūriai: vieniems tai tik pažangios technologijos diegimas, kitiems – didžiausios civilizacijų takoskyros pradžia. Kalbama apie naują visuomenės modelį, apie naują nelygybės amžių, apie naują pavojų žmogiškajai dvasiai, apie naują, dar didesnį visuomenės pasidalijimą – skirstymą į infoturčius ir infovargšus.

Ideali informacinė visuomenė turėtų atitikti šiuos 5 principus:

Apibendrinant galima teigti, jog informacinės visuomenės kūrimas – įvairiapusė veikla, integruojanti visų sričių mokslininkų pastangas.Filosofijos uždavinys – išryškinti bendriausias informacinės visuomenės kūrimo prielaidas: visuotinį priėjimą prie informacijos ir komunikacijos technologijų ir tų teisių garantijas kiekvienam; Visą gyvenimą trunkančio švietimo palaikymą; kultūrinį saugumą, leidžiantį informacijai tapti pažinimu, ir pan. Informacinė visuomenė gali gyvuoti tik kaip pilietinė visuomenė, tai yra sąmoningų piliečių bendrija.

Apžvelgę įvairias informacinės visuomenės sąvokas ir visa tai apibendrindami, galime teigti, kad vystantis informacinei visuomenei, išryškėja tokios pokyčių tendencijos:

Piliečių kasdienis gyvenimas ir buitis. Informacijos amžiuje visi žmonės buityje ir kiekviename žingsnyje susidurs su kompiuteriais, programomis ir mikroprocesoriais – televizoriuose ir videomagnetofonuose, šaldytuvuose ir viryklėse, skalbyklėse ir automobiliuose, būsto šildymo sistemose ir vandentiekyje, stotyse ir bankuose, oro uostuose ir ligoninėse, gaunant pensijas ir perkant saldainius, kompiuteriu bendraujant su savo išrinktu deputatu, ieškant įstatymo ar traukinių tvarkaraščio – visur bus reikalingos bent minimalios informacijos technologijų žinios.

Lietuvos skaitmeninės ekonomikos programos uždavinys ir yra padėti kiekvienam Lietuvos piliečiui surasti savo vietą naujoje informacinėje visuomenėje: išmokyti žmogų gyventi, susirasti darbą ir dirbti, konkuruoti ir laimėti naujoje skaitmeninėje ekonomikoje, išmokyti jį bendrauti ir tobulėti, ilsėtis ir pramogauti globalių kompiuterinių tinklų eroje.

  • Filosofija Referatas
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1986 žodžiai)
  • Kolegija
  • Tomas
  • Teigiami ir neigiami informacinės visuomenės kūrimo aspektai
    10 - 7 balsai (-ų)
Teigiami ir neigiami informacinės visuomenės kūrimo aspektai. (2016 m. Balandžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/teigiami-ir-neigiami-informacines-visuomenes-kurimo-aspektai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 04:17
×