Teiginių logika


Ekvivalencijos taisykles. Teiginiu analize. Teiginiu logika"kvadratas". Logika ekvivalencijos taisykles. Teiginių logika pratybos. Ekvivalencijos savybes. Teiginiu logika ekvivalencija. Teiginiu logikos formule. Teiginiu logika,teiginiai, logika. Teiginiu logikos testas.

Teisingumo funkcijos. Ekvivalencija. Formulių klasifikacija. Svarbiausios tapačiai teisingų formulių savybės. Teiginiai ir loginės operacijos. Teiginių logika. Dualių formulių savybės. T. Dualumo dėsnis. Pilnosios teisingumo f-ju sistemos. Sutrumpintos teisingumo lentelės. Implikacijos ir ekvivalencijos savybes. Pagrindinės išplaukimo taisyklės. Tapačiai teisingų formulių nustatymo metodai. Teiginių logikos taikymas natūraliai kalbai. Natūralios kalbos sakinių užrašymas matematinės logikos kalba. Samprotavimų analizė teiginių logikos metodais. Modelių teorija – dualumas. Teisingumo fukciju tobulosios ir normaliosios formules.

Buvo manoma, kad visi ilgiai ir pločiai gali būti bendramačiai. Va. Pr. Kr. Atrasta, kad kvadrato įstrižainė neturi bendro mato su kraštine. Nebendramačiai dydžiai: apskritimo l ir d, kvadrato ir apskritimo, apie jį apibrėžto, plotai. Krizių pabaiga – 370 m. Pr. Kr. Tai siejama su eudoksu (graikas). Sukurti nauji skaičiai – iracionalūs (proto nesuvokiami). Antroji krizė – matematinės analizės. Xviia. Pab. Niutono ir leibnico mokiniai mažai rūpinosi analizės pagrindais. Rezultatai rėmėsi neaiškiu be galo mažų dydžių aiškinimu. Krizė kilo dėl šios sąvokos neaiškumo. Be galo mažas dydis buvo prilyginamas ir jis buvo atmetamas. Kitais kartais reikšmė ¹. Xixa. Atsisakyta tos teorijos. Koši pakeitė griežta ribų teorija. Antros krizės pabaiga siejama su šia teorija. Xxa. Grįžtame prie labai mažų dydžių sąvokos patikslinimo. 1960 m. Robinsonas pasiūlė kaip pagrįsti xvii – xviiia. Analizę. Pasiūlyta į be galo mažus dydžius žiūrėti kaip į pastovius. Taip kūrėsi matematinė analizė. Robinsonas įvedė be galo mažų ir didelių skaičių sąvokas. Kuriasi kitokia matematinė analizė – nestandartinė analizė. Trečioji krizė prasidėjo 1897 m. , kai pasirodė c. Burali – forti darbai. Atrasti aibių teorijos prieštaravimai. Pvz. Tarkim, kad kirpėjas skuta visus, kurie patys nesiskuta. Ar kirpėjas pats skutasi? Tarkim, kad jis nusiskuta. Gaunam prieštaravimą, nes jis yra to kaimo gyventojas. Tarkim, kad jis nesiskuta, bet pagal apibrėžimą jis privalo skustis. Vienas sako: viską, ką aš kalbu – melas . Tai melas ir šis jo posakis. O tai reiškia, kad ne viskas, ką jis pasako yra melas.

  • Microsoft Word 40 KB
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (5649 žodžiai)
  • Drąsutis
  • Teiginių logika
    10 - 2 balsai (-ų)
Teiginių logika. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/teiginiu-logika.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 19 d. 05:14
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo