Teiginių pagrindimo pavyzdžiai


Argumentavimo pavyzdziai. Teiginiu pavyzdziai. Teiginys pavyzdys. Argumentavimas. Argumentavimas teiginys rašinyje. Teiginiu argumentavimas. Pagrindziamas teiginys kas tai. Teiginiu argumentavimas remiantis grozine literatura. Teiginiu pagrindimai apie keliones. Teiginis pvz.

Teiginių pagrindimo pavyzdžiai. Svaraus (tinkamo ir išsamaus) argumentavimo pavyzdžiai pagal patirties sritis. Socialine patirtimi laikoma. Argumentavimo svarumo lygių pavyzdžiai. Vienas iš lietuvių gimtosios kalbos brandos egzamino publicistinių samprotaujamųjų rašinių turinio vertinimo aspektų – teiginių pagrindimas (argumentavimas/ aiškinimas). Juo siekiama įvertinti mokinio gebėjimą pagrįsti teiginius, remiantis kultūrine ir socialine patirtimi. Kultūrinė ir socialinė patirtis vertinimo normose yra sutartinės sąvokos, todėl skyrelyje pateikiamos mokinių darbų ištraukos (klaidos netaisytos), iliustruojančios įvairius teiginių pagrindimo (argumentavimo/ aiškinimo), remiantis kultūrine ir/ar socialine patirtimi, atvejus.

Vienas iš Lietuvių gimtosios kalbos brandos egzamino publicistinių samprotaujamųjų rašinių turinio vertinimo aspektų – teiginių pagrindimas (argumentavimas/ aiškinimas).

Kultūrinė ir socialinė patirtis vertinimo normose yra sutartinės sąvokos, todėl skyrelyje pateikiamos mokinių darbų ištraukos (klaidos netaisytos), iliustruojančios įvairius teiginių pagrindimo (argumentavimo/ aiškinimo), remiantis kultūrine ir/ar socialine patrėmimasis grožinės literatūros ir kitų meno rūšių (dailės, muzikos, teatro, kino, fotografijos ir kt. ) kūriniais.

Buvimas laisvu žmogumi gali būti suvokiamas kaip atsiskyrimas nuo visuomenės ir pasinėrimas į vienatvę. Tuomet nutraukiami bet kokie įsipareigojimai, atsisakoma priklausomybės socialiniam sluoksniui, socialinėms organizacijoms, atsisakoma priklausymo bendruomenei. Tačiau toks nepriklausomybės siekimas veda į visišką izoliaciją. Tokią, kaip h. Hesės stepių vilko. Nors, sėdėdamas vienas savo cigarų dūmuose skendinčiame kambaryje, jis ir buvo laisvas nuo bet kokių įsipareigojimų kitiems, ilgainiui tapo savo paties vienatvės įkaitu. Todėl negalėjo jaustis visiškai laisvas. Šis personažas, laikęs save atskalūnu ir netinkamu visuomeniniams ryšiams, vis dėlto viso to ilgėjosi. Taigi net būdamas teoriškai nuo nieko nepriklausomas, stepių vilkas buvo įkalintas savo neperžiangiamos vienatvės sienos ir savo ilgesio. Taigi socialinės priklausomybės nebuvimas laimės nesuteikia. Ir net atvirkščiai tačiau dažnai atsitinka taip, kad žmogus, siekdamas laisvės, pamiršta, jog turi būti atsakingas už savo poelgius. Juk, anot mokslų daktaro a. Misevičiaus, atsakomybės kiekis tiesiog proporcingas laisvės kiekiui . Pavyzdžiui, patrick suskind romano kvepalai. Vieno žudiko istorija pagrindinis veikėjas buvo laisvas žmogus. Tačiau jis vadovavosi savo susikurta laisvės samprata, kurioje vietos atsakomybei už savo poelgius nebuvo. Jis visiškai nepaisė aplinkui esančių žmonių laisvės: siekdamas savo tikslo – sukurti geriausius kvepalus pasaulyje – jis nužudė keliolika jaunų merginų. Tačiau kad ir koks laisvas jis buvo, kad ir pasiekė savo viso gyvenimo tikslą, jis netapo laimingas ir gyvenimą baigė tragiškai. Šis pavyzdys įrodo, kad kuo laisvesnis žmogus yra, tuo atsakingiau jis turėtų vertinti savo poelgius. (1).

Viskas šiame pasaulyje turi savo priešistorę, savo priežastis, todėl suprasti istoriją – tai suprasti, kas vyksta dabar. Apie tai skatina galvoti ir garsusis j. R. R. Tolkino kūrinys žiedų valdovas . Nedaugelis žino, kad tai tėra vienas iš paskutiniųjų autoriaus darbų.

  • Etika Namų darbas
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2011 m.
  • 6 puslapiai (3003 žodžiai)
  • Deividas
  • Teiginių pagrindimo pavyzdžiai
    10 - 3 balsai (-ų)
Teiginių pagrindimo pavyzdžiai. (2011 m. Kovo 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/teiginiu-pagrindimo-pavyzdziai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 20:19
×